Situaci tak například komplikovala uzavřená silnice v Orlovské ulici mezi Ostravou a Rychvaldem, a to kvůli nehodě kamionu. Krajně nepříjemné je to také v Ropici u Českého Těšína. Cestu, kterou mnozí využívají nejen k dopravě do Beskyd, neustále blokují rovněž uvízlé kamiony.

Úklid sněhu na letišti Leoše Janáčka Ostrava, 16. prosince 2022, Mošnov.
VIDEO: Aby se mohlo létat. Takto se od sněhu čistí Letiště Leoše Janáčka Ostrava

"Od pátečního rána jsme na území kraje zaznamenali celkově desítky dopravních nehod. Žádáme řidiče, aby byli krajně opatrní, Ostrava je jinak v tuto chvílí sjízdná," řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Vážnější nehoda se stala například na silnici 1/57 v obci Vrchy na Novojičínsku. 

Podívejte se na video ze zásahu hasičů 

Zdroj: Youtube

Plno práce mají v kraji také hasiči. "Od dnešní půlnoci do 14 hodin evidujeme na území Moravskoslezského kraje 140 událostí spojených s počasím. V zásadě se jedná o především dva typy zásahů - uvízlé autobusy či kamiony a likvidace poškozených či padlých stromů. Neevidujeme žádnou výraznou škodu či zranění," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. 

A pozor, je tady další nebezpečí. Například v Porubě podle informací Deníku kvůli zasypaným chodníkům chodí lidé po cestách a hrozí jejich střet s automobily. 

Podívejte se na sněhové video z Ostravy-Poruby

Zdroj: Deník/Martin Pleva

Sníh v Ostravě komplikuje také provoz Městské hromadné dopravy. Dopravní podnik Ostrava vydal v pátek v šest hodin ráno zprávu o tom, že na všech linkách MHD očekává zpoždění hodinu i více. Tato situace platila i během dopoledne. V některých místech pak ostravští dopraváci museli řešit i přesuny cestujících z tramvají na náhradní autobusovou dopravu a další komplikace. Odpoledne se pak již situace zlepšila. 

Komplikace na železnici 

Z důvodu silného sněžení a vzhledem k výstrahám ČHMÚ před sněhem a silnými mrazy, prosíme cestující, aby při cestách vlakem sledovali aktuální informace o provozu na železnici," uvedla v pátek mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Zimní počasí, sníh, tramvaje, 16. prosince 2022, Ostrava.
VIDEO: Kalamita v Ostravě, DPO nasadil sněhový pluh. Musí projet všechny koleje

Aktuální situaci mohou cestující sledovat na webu Českých drah v tomto internetovém odkazu, nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.

"České dráhy v souvislosti s počasím evidují mimořádné události především na severu Moravy, kde byl od ranních hodin kvůli pádu stromu na trať přerušen provoz mezi Slovenskem a ČR na trati č. 320 v úseku Mosty u Jablunkova – Čadca. ČD v tomto úseku zavedly náhradní autobusovou dopravu, provoz byl okolo 10. hodiny obnoven. K další mimořádné událost došlo napíklad na trati 317 v úseku Kravaře ve Slezsku – Chuchelná, a to z důvodu pádu stromu na trať, několik osobních vlaků bylo odřeknuto," doplnila mluvčí.