O úmrtí jedné z dívek, které se topily na Vřesině, Deník informoval už na konci srpna. „Druhá dívka již zemřela také,“ řekla ve čtvrtek 7. září Petra Petlachová, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava.

Podle informací deníku Blesk byla obě děvčata v Ostravě na výměnném pobytu z Vietnamu a ani jedna z nich neuměla plavat. K tragickému incidentu prý došlo poté, co jedna z nich vdechla vodu a začala se topit. „Druhá, o dost menší, jí šla na pomoc, ale ta první ji v panice a pudu sebezáchovy stáhla za sebou pod vodu,“ popsal Blesku jeden z přihlížejících tragické události.

Případ objasněné vraždy ženy nalezené ve Slapech.
Objasněná vražda. Rozřezané tělo vyčenichali psi na dně Slapské přehrady

Dívky však podle mluvčí provozovatele koupaliště plavaly v nestřežené zóně. „Dívky se pohybovaly právě v jedné z nestřežených zón, kde je plavání povoleno pouze plavcům a na vlastní nebezpečí,“ uvedla Lenka Papajová, mluvčí společnosti Sareza, která koupaliště provozuje.

Podle Sarezy tak nedošlo z jejich strany k žádnému pochybení.

Případ šetří policie 

Ačkoli lidé na sociálních sítích bouřlivě komentovali neschopnost plavčíků, podle Sarezy byl jeden z nich u místa nehody do 30 sekund. Následně spolu s ostatními prováděl resuscitaci před příjezdem zdravotnické služby.

Dítě a učitelka. Ilustrační snímek
Žák čtvrté třídy napadl učitelku. Případ řeší policie i sociální pracovníci

Případ je stále v rukou kriminalistů. „Kriminalisté z Ostravy-Poruby v současné době stále prověřují okolnosti tonutí, probíhají procesní úkon a výslechy zúčastněných osob. S ohledem na tragickou událost a s ohledem na rodiny se více vyjadřovat nebudeme,“ řekla mluvčí policie Eva Michalíková.