„Dnes dopoledne před půl desátou jsme přijali oznámení o pohřešovaní 71leté ženy z Přerovska. Oznamovatel uvedl, že našel pouze její věci na břehu Tovačovského jezera,“ informoval v neděli odpoledne policejní mluvčí Libor Hejtman.

Do pátrání se ihned zapojili policisté a hasiči, kteří zhruba za hodinu našli tělo ženy v Tovačovském jezeře. „Přivolaný lékař na místě konstatoval úmrtí ženy, která zřejmě utonula. Šetřením na místě nebyly zjištěny žádné podezřelé okolnosti,“ uvedl mluvčí policie.

Přírodní koupaliště Poděbrady. Ilustrační foto
Tragédie! Na Poděbradech u Olomouce se utopila žena. Už nebylo pomoci

Během tohoto víkendu se jedná o druhý případ utonutí v Olomouckém kraji. V sobotu ráno byla nalezena utonulá žena na Poděbradech. „Byl nám oznámen nález osoby na vodní hladině. S největší pravděpodobností došlo k utonutí 43leté ženy, která si šla ráno zaplavat,“ uvedl Hejtman.

Přivolaný lékař podle policie provedl opakovanou defibrilaci ženy. „Byla bohužel neúspěšná,“ popisoval tragédii s tím, že šetřením na místě nebyly zjištěny žádné podezřelé okolnosti úmrtí.

Na pískovně Náklo pátrají policisté a hasiči po muži, který zmizel pod hladinou. Na místo odpoledne dorazili i policejní potápěči, 19. června 2022
VIDEO: Na Nákle zmizel pod hladinou muž, v akci byli potápěči. Tělo našli

Během loňské sezony na Olomoucku policie prošetřovala utonutí mladíka na pískovně Náklo. Třicetiletý plavec 19. června odpoledne zmizel pod hladinou a už nevyplaval. Jeho tělo našli policejní potápěči ještě ten den večer.

Těžaři, kteří na Nákle dobývají štěrkopísek, apelují, aby se lidé během léta rekreovali pouze v části vodní plochy, kde je to povolené.