Oznámení o nehodě na silnici třetí třídy mezi Rousměrovem a Bory přijali policisté deset minut po půl třetí odpoledne. „Devatenáctiletý řidič s osobním vozidlem vyjel v levotočivé zatáčce v lesním úseku mimo komunikaci do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a střechou narazilo do vzrostlého stromu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Tragédie na čtyřkolce: muž vjel v Josefově do výkopu, havaroval a zemřel

V autě v té chvíli jeli s řidičem další dva mladí lidé ve věku devatenáct a patnáct let. Všichni tři podlehli vážným zraněním. „Dnešní nehoda se zařadí mezi nejtragičtější dopravní nehody za posledních několik let. Navíc domů ke svým rodinám se už nikdy nevrátí tři mladí lidé, kteří měli celý život před sebou,“ sdělila mluvčí.

Policisté v souvislosti s nehodou apelují na řidiče, aby jezdili opatrně a brali na zřetel změnu klimatických podmínek. „Zejména v lesních úsecích se může vytvářet mlha, vozovka může být mokrá a pokrytá listím, což může při vyšší rychlosti vést ke smyku vozidla. Navíc tento víkend se mění čas a mnohem dříve se bude stmívat, proto dbejte na to, abyste používali správně osvětlení vozidla a mysleli na to, že světla pro denní svícení musíte nahradit zapnutím světel tak, abyste byli v silničním provozu vidět,“ doplnila Čírtková.