Nehoda se stala na výjezdu ze Stradouně na Vysoké Mýto, nedaleko semaforové křižovatky na Vraclav. Hasiči k ní vyjížděli v 11:40 hodin. 

„Jednalo se o střet tří nákladních automobilů a dodávky. Jedna osoba zůstala v kabině vozu zaklíněná. Hasiči ihned započali s vyprošťováním, ale lékař konstatoval smrtelné zranění osoby. Dále došlo ke zranění dvou osob. Hasiči dále zasypali sorpčním materiálem uniklé provozní kapaliny z havarovaných automobilů. Hasiči na místě poskytli posttraumatickou pomoc jednomu z účastníků. Odtrhnout od sebe jsme museli pomocí jeřábu i nákladní automobily. Po odstranění následků nehody, bylo ze zdemolovaného vozu vyproštěno tělo osoby. Provoz na silnici byl při odstraňování následků nehody zcela zastaven,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Záchranáři zasahují v úterý 18. července 2023 po šesté hodině ráno u vážné dopravní nehody na dálnici D1 u Hulína.
Řidiče na D1 u Hulína přemohl mikrospánek. Auto s rodinou skončilo v kotrmelcích

„Jedna osoba na místě zemřela a další byla převezena do nemocnice. Omezení potrvá odhadem do 15. hodiny,“ informovali po poledni policisté na twitteru. V 16 hodin však byla silnice podle dostupných informací stále uzavřená.

Nebezpečný úsek? 

Silnice je zde opravená, ale vzhledem ke zdejší vytíženosti po otevření dálnice D35 úzká. Úsek z Ostrova přes Stradouň k Vysokému Mýtu nyní slouží jako hlavní přivaděč k dálnici a je velmi frekventovaný. Na sociálních sítích se množí kritika semaforů, které na odbočce k Vraclavi jsou a u níž se nehoda stala. Semafory jsou zde podle některých řidičů zbytečné a pro plynulost dopravy jsou spíše rizikem. 

V Česku zemřelo v prvním pololetí nejvíce cyklistů za posledních sedm let
Tragická bilance. V prvním pololetí zemřelo v Česku nejvíce cyklistů za sedm let

Dálnice, která tento nebezpečný úsek přes Stradouň nahradí, bude hotová až za tři roky. Od otevření dálnice D35 do Ostrova se na šestikilometrovém úseku do Zámrsku, kde se I/17 napojuje na komfortnější I/35, stala již řada nehod.