Těžká dopravní nehoda se stala na silnici I/37 na rychlodráze mezi Chrudimí a Pardubicemi, poblíž sjezdu na kruhový objezd u Medlešic. Čelně se tu srazily dvě dodávky, a to Renault Master a Ford Tranzit. 

"Jednu dodávku řídil dvacetiletý muž a jel od Chrudimě na Pardubice. V protijedoucí pak cestovalo pět cizinců, jejich řidič nehodu nepřežil. Svým zraněním podlehl na místě. Všem v druhé dodávce bylo kolem třiceti let," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

"Tři zranění byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice, zbylí dva skončili v nemocnicích v Pardubicích a Chrudimi," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranky Aleš Malý. Jeden z mužů byl do fakultky transportován záchranářským vrtulníkem.

Požár pole u Ronova nad Doubravou
V Ronově nad Doubravou hořelo pole

Celý úsek obchvatu od mimoúrovňové křižovatky Chrudim - sever (U Vestce, poblíž benzinky Shell) až po výjezd u Medlešic byl až do odpoledne neprůjezdný. Ve směru od Pardubic policie provoz odkláněla právě u Medlešic na starou silnici, v opačném směru však řidiči museli jet po staré státovce už z Chrudimě až do Pardubic nebo minimálně do Dražkovic. Druhou objízdnou trasou byla cesta přes Ostřešany. Obě objížďky všaky byly "zasekané" dopravou.  

Příčiny nehody jsou v šetření, stejně jako míra zavinění jednotlivých účastníků. 

Původní informace, že třetím havarovaným autem byl kamion, se nepotvdily. Nehoda se stala na rovném a přehledném úseku mezi výjezdem ke kruhovému objezdu u Medlešic a navazujícím nadjezdem. Silnice je zde široká, svádí k rychlé jízdě, pro předjíždění však není právě bezpečná kvůli mírnému táhlému oblouku.

Fotokvíz
Fotokvíz: Znáte dobře Chrudimsko?

Rychlodráha zde byla postavena jako polovina uvažované čtyřproudovky, proto je na celé rychlodráze kvůli táhlým zatáčkám obtížné předjíždění. Projektanti silnice už dříve kritiku za obtížné podmínky pro předjíždění odmítli, vše je prý "podle norem". Termín výstavby druhého dvoupruhu je však ve hvězdách.  

TŘETÍ KŘÍŽEK

Úterní nehoda byla třetí smrtelnou na silnicích Pardubického kraje od počátku letních prázdnin. Všechny se však staly v posledních osmi dnech.

29. července – Nehodě u Starého Mateřova, která se stala minulé pondělí, podlehla spolujezdkyně později v nemocnici. Vůz řídila 63letá řidička, jel z Máteřova na Staré Čivice a narazil do stromu. Auto značky Citroën bylo po havárii zdevastované. Obě ženy utrpěly zranění, devětaosmdesátiletá spolujezdkyně jim však nakonec podlehla. Nebýt této tragédie, obešel by se letošní červenec na silnicích v kraji zcela bez obětí.

4. srpna – Druhá tragická nehoda se stala v neděli krátce po 19. hodině na hlavním tahu mezi Litomyšlí a Poličkou. „U obce Pohodlí šestadvacetiletý řidič osobního vozu Škoda Octavia zřejmě nezvládl řízení, vyjel do protisměru a čelně narazil do stromu,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman. Na místě zasahovali záchranáři i s vrtulníkem, ale ten bohužel odletěl prázdný. Mladý řidič na místě svým zraněním podlehl.