Zaparkovaný tahač s připojeným návěsem se samovolně rozjel, zasáhl muže stojícího před ním, prorazil plot – a nešťastníka přirazil na konstrukci autobusové zastávky. Naštěstí tam nepřišel k úrazu ještě někdo další; jde totiž o frekventované stanoviště, kde staví devět příměstských linek. Vlastně osm; devátá je noční.

Ani masivní nasazení záchranných složek – jen hasiči na místo vyslali jednotky profesionálů z Berouna, z Prahy ze Smíchova i podnikové hasiče dopravního podniku a ještě dobrovolný sbor z Rudné – už nemohlo nic změnit na tragickém vyústění události. Muž podle záchranářů utrpěl poranění neslučitelné s životem.

Neobvyklý malér zůstává v šetření policistů, kteří zkoumají, co vedlo k tragédii, Jakékoli bližší odhady jejího pozadí a příčin jsou nicméně zatím pouze v rovině dohadů a spekulací; vše teprve ukáže bližší zkoumání.

Hasiči na twitteru informovali, že se postarali o přečerpání unikajících pohonných hmot. Zajistili také takzvanou nehodou clonu – tedy instalaci zástěn, které zvědavcům brání v přímém pohledu na bezprostřední místo tragédie.