Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

K nehodě na silnici E442 asi šest set metrů od odbočky na Hrachovec u Valašského Meziříčí ve směru na Zubří vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí v 11.32.

„Při příjezdu k nehodě resuscitoval řidiče motocyklu člen Horské služby. Hasiči ho vystřídali. Spolujezdkyni z motocyklu také poskytli předlékařskou pomoc,“ informoval mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje konstatoval lékař u motorkáře úmrtí.

Bližší okolnosti a příčina tragické nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování vsetínských dopravních policistů a kriminalistů.

„Řidič osobního auta vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní, po které ovšem ve stejnou chvíli projížděl motocykl. Sedmapadesátiletý řidič motorky zemřel po srážce na místě, jeho o pět let mladší spolujezdkyni přepravili letecky do ostravské fakultní nemocnice,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Sedmasedmdesátiletého řidiče osobního auta a jeho spolujezdkyni převezli záchranáři k ošetření do nemocnice ve Valašském Meziříčí.
Hasiči provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sypkou sorpční látkou.

Hlavní silniční tah byl po dobu záchranných prací a vyšetřování dopravní nehody zcela uzavřený. Policejní hlídky odkláněly dopravu na objízdné trasy.