Srážka s osobním vozem stála život čtyřiasedmdesátiletého cyklistu. Nehoda se stala včera po třinácté hodině na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary u Chotíkova. Cyklista utrpěl zranění neslučitelná se životem. „Záchranáři muže na místě resuscitovali, bohužel neúspěšně,“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Policisté nařídili soudní pitvu. „Řidič auta i cyklista jeli ve směru na Plzeň. Za odbočkou na Chotíkov vjel cyklista z dosud nezjištěných příčin do jízdního pruhu souběžně jedoucího vozidla značky Audi Q7, se kterým se střetl,“ popsala mluvčí policie Iveta Kořínková. Policisté u třiačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Řidič motorového vozidla při dopravní nehodě neutrpěl žádná zranění, ale utrpěl zřejmě šok. Z toho důvodu byl zdravotní záchrannou službou transportován do nemocnice. Komunikace byla uzavřena přibližně do 16 hodin.

Druhá nehoda se stala v Plzni na křižovatce ulic Na Chmelnicích a Brněnské. Jedna z řidiček nedala přednost druhé. Záchranáři odvezli dvě ženy a dvě děti s lehčími a středně těžkými zraněními.