"Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič (r. 1944) osobního vozidla Peugeot z dosud nezjištěného důvodu přejel do protisměru vozovky, čímž došlo ke střetu projíždějícího vozidla Audi, které řídila žena (r. 1993)," uvedla k události mluvčí policie Eva Michalíková.

V peugeotu společně s řidičem seděla na místě spolujezdce žena (r. 1945), která na místě dopravní nehody svému zranění podlehla. Oba řidiči vozidel byli se zraněním předání do rukou lékařů.

"Řidičce Audi byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. U řidiče vozidla Peugeot z důvodu jeho zranění nebylo možné provést orientační dechovou zkoušku," dodala Michalíková s tím, že na místě zasahovaly všechny složky záchranného integrovaného systému.

"Hasiči vyprostili z havarovaných vozidel dvě osoby. Jedna ze zraněných osob byla transportována vrtulníkem LZS do Fakultní nemocnice Ostrava," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že hasiči vedle vyprošťování osob poskytovali první předlékařskou pomoc, pak asistovali při ošetřování osob a transportu do vrtulníku. 

Silnice byla v obou směrech po dobu zásahu uzavřena a policisté řídili odklon dopravy přes okolní obce. 

"Na místě události zasahovaly dva lékařské týmy – LZS a rendez-vous, spolu s dvěma posádkami rychlé zdravotnické pomoci. V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněná pětasedmdesátiletá žena. Po vyproštění zasahující lékař zjistil, že došlo k selhání dýchání i krevního oběhu. Záchranáři proto ihned započali s rozšířenou resuscitací. Přes půl hodiny trvající snahu o záchranu musel lékař nakonec ukončit a konstatovat smrt. Pacientka na místě podlehla poraněním, která utrpěla," doplnil později mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Jak dále doplnil, osmasedmdesátiletý muž byl zraněn středně těžce, a to v oblasti hrudníku.

"Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali do ostravské fakultní nemocnice, stejně jako osmadvacetiletá účastnice nehody, která utrpěla poranění horní a dolní končetiny. Byla při vědomí a se záchranáři komunikovala," doplnil Humpl.

Video ze zásahu hasičů:

Zdroj: Youtube