Na místě zasahovaly všechny složky pozemního integrovaného záchranného systému a letecká záchranná služba. "Skupinka motorkářů projížděla po komunikaci ve směru od Klatov na Nepomuk. Před obcí Petrovice projeli zatáčku, muž ročník 1974, který řídil motocykl značky Kawasaki Ninja, vjel do protisměru, kde v uvedenou dobu projížděl muž ročník 1987 s motocyklem značky KTM a došlo ke střetu. Řidiči na motocyklech vjeli mimo komunikaci a motocykl KTM se vznítil," popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

I přes veškerou snahu ale oběma motorkářům z Klatovska už záchranáři pomoci nemohli. „U jedné motorky došlo k zahoření. Motorkář, muž byl zasažen na celém povrchu těla a na místě podlehl těžkým zraněním. Druhý motorkář utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem, lékař zdravotnické záchranné služby na místě konstatoval i jeho úmrtí,“ informovala krajská mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

U dvou zemřelých mužů byly nařízeny soudní pitvy. Policisté z oddělení obecné kriminality v Klatovech dopravní nehodu dále šetří.