"V devět hodin dopoledne jela místní dvaasedmdesátiletá žena s vozidlem značky Škoda Fabia combi po Domažlické ulici od centra a odbočovala do Mánesovy ulice. Při odbočování nedala přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu značky Škoda Fabia a došlo ke střetu, kdy vozidlo combi bylo odraženo na další vůz Škoda Fabia stojící na ulici Mánesova. Při dopravní nehodě dvaasedmdesátiletá řidička utrpěla lehké zranění, kdy byla zdravotníky převezena k ošetření do nemocnice a následně propuštěna," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Dechové zkoušky byly s negativními výsledky.

Požár v Plánici.
Vyšetřují příčinu osmimilionového požáru i vážné nehody poblíž něj

Další nehoda, která se stala nedaleko Malechova, dopadla mnohem vážněji. Na místo musel letět vrtulník. "Ve 13.45 hodin jel 64letý řidič z Plzně s vozidlem Toyota Yaris od obce Chlumská na Malechov, kdy v lesním úseku v mírné levotočivé zatáčce vjel z nezjištěných příčin na pravou krajnici, projel přibližně 50 m silničním příkopem a pravým bokem vozidla narazil do dvou vzrostlých stromů," informovala Ladmanová.

Řidič a 65letá spolujezdkyně při dopravní nehodě utrpěli zranění. "Z místa jsme transportovali ženu ročník 1954 se středně těžkými zraněními při vědomí leteckou cestou a muže ročník 1955 také se středně těžkým zraněním, ale pozemní cestou na urgentní příjem Fakultní nemocnice," sdělila krajská mluvčí záchranářů Mária Svobodová.