„Řidič narozený v roce 1969 jedoucí ve vozidle značky Audi nedal přednost po hlavní silnici jedoucímu automobilu Fiat Croma. Ten řídila žena narozená v roce 1982. S ní cestovaly ve vozidle ještě dvě děti narozené v roce 2015 a 2017,“ vysvětlila Kladenskému deníku příčinu havárie policejní mluvčí Michaela Nováková. Podle jejích slov byla žena spolu s dětmi preventivně převezena na pozorování do nemocnice.

Ilustrační foto.
Policisté letos napočítali více nehod, ale s mírnějšími následky

Kromě zmiňovaných vozidel se do kolize zapojil ještě muž narozený v roce 1969 v autě Volkswagen Transporter a těhotná žena narozená v roce 1989, která řídila vůz Toyota Yaris.

„U viníka nehody, řidiče auta Audi, bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení. Jeho počínání tak bude řešeno jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což muži hrozí dva roky vězení,“ uvedla Nováková. Podle ní byl navíc muž silně pod vlivem návykových látek, odběr biologického materiálu ale odmítl.

Čisté svědomí nemůže mít ani řidič Volkswagenu Transporter. Ten podstoupil dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Muž nadýchal 0,16 a 0,13 promile alkoholu. Jeho počínání tak bude řešeno jako přestupek.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na minimálně 400 tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření.

Ilustrační foto
Nehoda kamionu s autem zablokovala dálnici D7