Po stejné silnici jela i další dvě auta, jejichž řidiči nestačili včas zareagovat a zabrzdit. Následkem byla druhá nehoda se dalšími dvěma poškozenými vozy. „Srážky si vyžádaly čtyři zraněné a hmotnou škodu předběžně ve výši 215 tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala s tím, že dechové zkoušky u všech řidičů byly negativní.

S pomocí pro zraněné ke sjezdu přijely tři sanitky se záchranáři. V nejvážnějším stavu byla řidička jedno z aut, nejvíce odnesla následky havárie na nohou. „V péči lékařské posádky byla žena středního věku, která utrpěla středně těžké zranění. Po ošetření byla převezena na urgentní příjem břeclavské nemocnice,“ přiblížila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Další posádka se postarala o staršího muže, který měl především pohmožděný hrudník. „S lehkým zraněním jsem muže následně převezli na chirurgii do hodonínské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranky.

Ilustrační foto.
Most přes hranici u Lanžhota opraví kraj společně se slovenskou stranou

Dalším pacientem byl mladý řidič, který při nehodě utrpěl lehké poranění nohy. Také jeho záchranáři po ošetření převezli do péče chirurgů hodonínské nemocnice. Poslední zraněnou byla spolujezdkyně. „Žena středního věku při při našem příjezdu při vědomí, utrpěla lehká zranění s nimiž jsme ji převezli na chirurgii do Břeclavi,“ sdělila mluvčí. Žena byla zraněná zejména v oblastech krku a břicha.

Na místo kromě záchranářů vyrazili také hasiči. „Zajistili jsme místo události, které jsme také nasvětlovali. Kormě toho jsme asistovali záchrance,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že zásah u Břeclavi ukončili jeho kolegové krátce před půlnocí. Ti navíc zasypali sorbentem z vozů vyteklé provozní kapaliny.