Pět obětí si dopravní nehody v Česku vyžádaly vedle dneška také minulou neděli, o nynější a předchozí sobotě a také 21. dubna. Průběžná celková čísla přitom ukazují zlepšení proti loňskému roku. Letos do konce května na silnicích v ČR zahynulo 171 lidí, což bylo meziročně o pět méně.

Tragická nehoda u Břehova, mladá řidička nepřežila čelní náraz do stromu.
Tragická nehoda u Břehova: Mladá řidička nepřežila čelní náraz do stromu

Dvě nehody ze současného víkendu byly se dvěma mrtvými. V sobotu dva lidé zemřeli při nárazu osobního auta do stromu u hlavní silnice I/35 mezi Konecchlumím a Úlibicemi na Jičínsku. Dnes odpoledne skončila smrtí dvou lidí srážka dvou motocyklů na silnici I/50 v buchlovských kopcích u Střílek na Kroměřížsku.

V sobotu se další tragická nehoda stala na Lounsku mezi Lubencem a Petrohradem, cyklistka se tam srazila s osobním autem. Další sobotní oběti policejní statistiky hlásí ze Středočeského a Pardubického kraje.

Tragická dopravní nehoda na silnici I/3 u Olbramovic.
U Olbramovic se čelně střetlo auto s kamionem. Jeden z řidičů nepřežil

Dnes zemřela i mladá řidička, která ráno s osobním autem narazila do stromu u obce Břehov na Českobudějovicku. Nehodu nepřežila také spolujezdkyně z osobního vozu nedaleko Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Motocyklista zahynul po nárazu do plotu v Chlumci na Ústecku.