Den po neštěstí jsou na místě stále policisté a okolí problémové atrakce je obehnáno páskou kvůli vyšetřování. Zbytek atrakcí jejich provozovatel v neděli ráno demontoval a odvážel.

O neštěstí se pak píše také v zahraničí. Kromě českých, slovenských, polských, německých a britských médií o nehodě dále píší vydavatelství z celého světa, dokonce i z Číny, Ázerbajdžánu, Salvadoru nebo Mexika.

Na Havířovských slavnostech došlo v sobotu 3. 9. 2022  odpoledne k nehodě kolotoče. Sestry Shanti a Sophie, které byly v době nehody na kolotoči
Sestry nasedly na osudný kolotoč. Mohly jsme dopadnout hůř, vzpomínají

„Dnes jsem se na vás v Havířově nesmírně těšila, ale s ohledem na nešťastnou událost, která se stala, se pan primátor rozhodl program Slavností ukončit.Celým srdcem přeji všem brzké uzdravení a šťastný návrat domů… Myslím na vás,S Láskou, vaše Lucie,“ zveřejnila na svém facebookovém profilu zpěvačka Lucie Bílá, která měla v Havířově zpívat v sobotu od 17:45 hodin. 

Zrušené vystoupení 

To už byla akce zrušená, k neštěstí došlo v 15:15 hodin. „Myslíme na všechny zraněné, a přejeme si, aby se všichni co nejdříve ve zdraví vrátili pokud mozno v pořádku domů,“ napsala na sociální sítě kapela Kabát. Ta měla hrát v sobotu 22:15 a jako hlavní hvězda Havířovské slavnosti ukončit. 

„Je nám to moc líto a ještě více je nám líto všech zraněných,“ vyjádřili se na soviálních sítích členpové kapely Wanastovi Vjecy, která měla hrát v sobotu v čase před Kabátem. 

Pád kolotoče v době konání Havířovských slavností přerušil program slavností. Havířov, 3. září 2022. Na snímku vlevo primátor města Havířova Josef Bělica v rozhovoru s policií
Nehoda kolotoče je vyšetřována jako ohrožení z nedbalosti. Viník zatím není znám

V době neštěstí právě probíhal koncert slovenských Desmod. „Dohrali sme Havířov a bolo to veľká radosť, ktorú v sekunde vystriedal smútok a strach. Takéto nešťastia sa nemajú stavať. Sme v našich mysliach zo všetkými,ktorí sa zranili a pevne veríme, že všetci budú v poriadku,“ zveřejnila pak na sociálních sítích kapela.