Jednalo se o skupinový let při závodech Hronovské Orlíkovské přeháňky z letiště ve Velkém Poříčí. Pohromadě letěly čtyři větroně.

"Vedle všech složek integrovaného záchranného systému, které okamžitě vyrazily na místo, vzlétl k případu i záchranářský vrtulník. Za pomoci svědků události pátral po zříceném větroni v kukuřičném poli," řekla policejní mluvčí Ivana Ježková. "Svědectví nám poskytují také piloti dalších dvou větroňů. V současné době čekáme na pracovníky Ústavu pro vyšetřování příčin leteckých nehod, kteří se budou účastnit ohledání trosek větroně. Musíme také vyčkat na ohledání těla. Nemůžeme proto poskytnout více informací k věku pilota, ani další podrobnosti, stejně jako přesnou příčinu letecké nehody. Případ je na začátku vyšetřování," dodala Ivana Ježková.

K tragické události vyrazily rovněž tři jednotky hasičů, profíci z Trutnova a dobrovolní z Horního Starého Města a Mladých Buků. Podílely se na pátrání po zříceném větroni. "Hasiči poskytují vyšetřovatelům technickou pomoc, osvětlují místo nehody a předpokládá se, že se postarají o transport trosek letadla k dalšímu zajištění," aktuálně informovala o situaci z místa nešťastné události mluvčí hasičů Martina Götzová.

Čtyři větroně létaly v úterý odpoledne nad Trutnovem. Jeden z nich se zřítil.Zdroj: Miloš Šálek

Čtyři létající větroně nad Trutnovem zachytil v úterý odpoledne fotograf Miloš Šálek.

Před měsícem, 11. července, se v Žirči na Královédvorsku zřítilo bezmotorové letadlo Grop Speed Astrit. Jedenašedesátiletý pilot z nehody vyvázl bez vážnějších zranění. K nehodě tehdy došlo při přistávacím manévru nedaleko letiště. Pilot měl jít opakovaně na přistání, ale zřejmě kvůli vysoké rychlosti se vždy od přistávací plochy odrazil a přistávací manévr se mu nepodařil. Po druhém pokusu přelétl na konci dráhy kukuřičné pole a ve výšce několika metrů narazil do stromu.

Nedaleko letiště v Žirči došlo k pádu větroně.
V Žirči se zřítilo bezmotorové letadlo. Pilot přežil