Jak informovala policejní mluvčí Hana Millerová dle prvotního šetření za nehodou linkového autobusu ve Vydří stojí smyk, po kterém autobus narazil do stromu. "Zranily se tři osoby. Jednak řidič a dále dvě školní děti, které v autobuse cestovaly. Na místě zasahují složky záchranného systému," uvedla.

Tísňovou výzvu o nehodě autobusu na Jindřichohradecku přijalo operační středisko záchranné služby po sedmé hodině. Na místo podle mluvčí záchranky Zuzany Fajtlové okamžitě vyjely dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. "Záchranáři na místě ošetřili dva zraněné s úrazy lehčího charakteru a následně je oba transportovali do nemocnice v Jindřichově Hradci," uvedla Zuzana Fajtlová.

Do vyproštění autobusu byla silnice neprůjezdná.

Podle informací Deníku autobusem jezdí děti z Vydří do školy v Plavsku.

Na Jindřichohradecku byla ráno ještě jedna nehoda busu, a to v zatáčkách před Číměří ve směru od Jindřichova Hradce se střetl krátce po sedmé hodině autobus s osobním autem.

Milan Dygrýn z vedení společnosti Trado-Mad uvedl, že tento spoj nabral zpoždění. „Nyní řešíme spoje na dalších místech. K ranním zpožděním došlo nejen díky této dopravní nehodě. Všechny spoje byly odjeté, ale se zpožděním. Jednalo se o minuty až desítky minut,“ řekl s tím, že odpoledne může dojít ke zpoždění autobusů znovu. „Podle předpovědi má chumelit celou noc až do ranních hodin. Předpoklad, že autobusy naberou zpoždění je veliký,“ zhodnotil situaci.