Tmavý osobní automobil značky Audi, jedoucí po Muglinovské ulici, se v křižovatce střetl s jedním z vozidel, která na zelenou vyjížděla ze Sokolské třídy směrem do centra. 

Ilustrační fotografie.
Pomáháme vám znát právo: Bodové hodnocení řidičů

Konkrétně šlo o bílý vůz značky Hyundai, jehož sedmadvacetiletý řidič neměl šanci srážce zabránit. Po nárazu byl tmavý automobil odhozen směrem na chodkyni čekající na ostrůvku na zelenou.

Auto se naštěstí zastavilo o semafor, za kterým stála. Žena, jež byla viditelně v šoku, z místa odešla. Policisté by ji v souvislosti s nehodou, k níž došlo v pondělí kolem 9.50 hodin, potřebovali vyslechnout. Hlásit se může na telefonním čísle 974 725 254 nebo na e-mailu mrpo.odi.nehody@pcr.cz. Stejné kontakty mohou využít i lidé, kteří ji poznali. 

Ve vozidlech nebyl nikdo zraněn. Žádný z řidičů neměl v sobě alkohol. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Viníkem je zřejmě řidič audi. „Při jízdě neměl respektovat na světelné křižovatce světelný signál Stůj,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Budova dopravního podniku Ostrava. Ilustrační foto.
Dopravní podnik Ostrava se stěhuje. Budovu v centru čeká rekonstrukce
Snímek z natáčení pátého dílu krimiseriálu České televize Místo zločinu Ostrava.
Místo zločinu Ostrava: Pátý díl se natáčel v Bedřišce. Místní hráli sami sebe

Na sociálních sítích uživatelé nehodu komentovali a řidiče tmavého auta nijak nešetřili.

„Okamžitě vzít řidičák,“ napsali mnozí, kteří se shodli, že chodkyně měla obrovské štěstí. „Podruhé se narodila,“ uvedl jeden z pisatelů.

VIDEO Z NEHODY NAJDETE TAKÉ ZDE