Bezohledného řidiče včera soud poslal do vazební věznice, a to proto, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici. Obviněnému hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

„Vyšetřovatel ho v této souvislosti obvinil ze zločinu obecného ohrožení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále jsme po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili jeho octavii za účelem jejího propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud,“ informovala krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jak dále popsala, incident a zadržení se odehrálo v pátek, kdy se policisté hlídkové služby rozhodli zkontrolovat řidiče, jehož osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia bylo nadměrně hlučné. „V té době prováděli hlídkovou činnost v lokalitě Střelnice nedaleko centra České Lípy,“ upřesnila mluvčí. Jakmile šofér zjistil, že se ho snaží zastavit za využití světelného i zvukového výstražného znamení, přidal plyn a vysokou rychlostí projel ulicemi Havlíčkova a Arbesova směrem ke kruhovému objezdu v Děčínské ulici.

Zdroj: Policie ČR

Tím se prohnal částečně v protisměru do centra města k hlavní světelné křižovatce, kde ve zhruba stokilometrové rychlosti vážně ohrozil dva chodce, kteří na zelený signál přecházeli silnici po přechodu. Jeden z nich musel na poslední chvíli před jeho vozidlem uskočit. Ve své zběsilé jízdě pak pokračoval  dál a na prvním výjezdu najel do jízdního pruhu s přikázaným směrem jízdy vpravo. Zde ale stočil vozidlo vlevo a projel nebezpečnou jízdou po silnici I/9  směrem na Nový Bor. U benzinové čerpací stanice Shell opětovně nerespektoval na světelné křižovatce signál "stůj", pohyboval se znovu v protisměru a ohrožoval projíždějící vozidla.

Po dalších nebezpečných manévrech zhruba 200 metrů za čerpací stanicí Benzina v České Lípě odbočil ze silnice I/9 vlevo a dojel až k uzavřenému pozemku trafostanice, kde naboural do kovové brány. Zde jeho jízda skončila. „Z vozidla následně vyskočil a snažil se zachránit útěkem, což se mu nepodařilo. Policisté ho zadrželi po krátké chvilce,“ uvedla Baláková.