„A směle bez oznámení a bez zastavení pokračoval v jízdě dál. Na základě zjištěných informací vyšlo však brzy najevo, kdo je důvodně podezřelým,“ informovala v pondělí policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

K hrůzostrašně vypadající havárii vyjížděli o uplynulém víkendu znojemští policisté k Lechovicím.
Boural a vylétl ze silnice. Ze zničeného vraku se dostal sám a téměř bez šrámu

Půl hodiny na to se řidič Znojemska absolvoval dechovou zkoušku. „Nadýchal 2,11 promile, ale tvrdil, že se alkoholu napil až po dopravní nehodě. Z toho důvodu souhlasil i s lékařským vyšetřením a s odběrem krve,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že přesnou příčinu a míru zavinění dál šetří.

„Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Způsobená hmotná škoda je asi patnáct tisíc korun,“ dodala Drahokoupilová.

Škodovka zůstala viset na obrubníku

Jako ryba na suchu uvízl jedenadvacetiletý řidič se Škodou Felicia na obrubníku na náměstí Republiky ve Znojmě. Podle policie byl v sobotu večer z mladíka za volantem cítit alkohol. „Provedenou dechovou zkouškou vyšlo najevo, že mu v krvi proudí 1,43 promile této návykové látky. Muž má i platný zákaz činnosti, takže v současné době nesmí motorová vozidla vůbec řídit,“ sdělila v pondělí policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Ilustrační foto.
Recidivista kradl ve Znojmě i Valtrovicích. Teď je ve vazbě, hrozí mu až osm let

Její kolegové navíc zjistili, že vůz nemá ani platnou technickou kontrolu. „Protiprávním jednáním tohoto řidiče se budeme dále zabývat. Je důvodně podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle trestního zákoníku mu hrozí peněžitý trest, odnětí svobody i zákaz činnosti,“ upozornila policejní mluvčí.