K nehodě vlaku vyjeli i policisté z obvodního oddělení Zvíkovské Podhradí. Podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové se jednalo o osobní vlak, který jel po železniční trati č. 201 ve směru od stanice Červená nad Vltavou ke stanici Vlastec.

"Nedaleko obce Oslov zpozoroval strojvedoucí v kolejišti překážku. Jednalo se o strom. Rychle aktivoval brzdu, přesto došlo k nárazu přední části vlaku do stromu. Jednalo se o smrk o délce cca 23 metrů a o průměru kmene cca 60 centimetrů, který spadl do kolejiště pravděpodobně kvůli silnému větru. Přední část vlaku po nárazu částečně vykolejila," popsala mluvčí.

Energetici na jihu Čech odstraňují následky námrazy.
Námraza láme větve a stromy. Asi šest set domácností na jihu Čech je bez proudu

Ve vlaku jelo celkem pět osob a nikdo naštěstí neutrpěl zranění. "Policisté na místě provedli u strojvedoucího dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Celková škoda, která při nehodě vznikla, byla vyčíslena na 850 tisíc korun," doplnila.

Provoz na trati v úseku Červená nad Vltavou - Vlastec byl přerušený od zhruba 21. hodiny do půlnoci. České dráhy pro cestující zavedli náhradní autobusovou dopravu.