Na železničním přejezdu v Mačkově na Strakonicku se ve čtvrtek čtrnáct minut po desáté hodině srazilo osobní auto s osobním vlakem, který jel směrem od Blatné na Strakonice. Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala na přejezdu se světelným výstražným zařízením bez závor. 

Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že v autě cestoval pouze řidič, ten utrpěl vážná zranění. Na místo nehody pro něj letěl vrtulník. Podle informací Deníku z místa nehody řidič při vyprošťování z havarovaného auta komunikoval se záchranáři.

"Řidič (roč. 1956) s osobním vozidlem tovární značky Toyota pravděpodobně nerespektoval výstražné a zvukové znamení na železničním přejezdu P1356 v obci Mačkov na Blatensku a vjel na přejezd v době, kdy z jeho levé strany přijížděla motorová vlaková souprava. Strojvůdce již nemohl včas zabránit střetu, kdy po nárazu bylo vozidlo tlačeno několik metrů od přejezdu," informoval Milan Bajcura.

Ve vlakové soupravě cestovalo 10 cestujících, z nichž nebyl nikdo zraněn. Provoz na železniční trati byl zastaven po dobu vyšetřování, předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 650 000 korun.

Vlak po nehodě nevykolejil, potvrdil Martin Drápal. Vlak před sebou po nárazu sunul auto zhruba 20 metrů. Škoda na autě byla vyčíslena na půl milionu korun, na vlaku zhruba na 100 tisíc korun. Omezení provozu potrvá pravděpodobně do 14 hodin.

Podle místních obyvatel není přejezd nikterak nebezpečný, k nehodě tu prý došlo naposledy snad před sedmi lety, a to v době, kdy u přejezdu ještě nebylo světelné výstražné zařízení.

Druhá nehoda

Jen o pár hodin později se stala na železničním přejezdu další nehoda. Tentokrát na Českokrumlovsku. V Loučovicích na Lipensku se srazil osobní vlak s autem. Železniční přejezd tam byl označen pouze výstražnými kříži. Podle informací mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala nebyl na místě nikdo zraněn a způsobené škody jsou jen na majetku. Nehoda se stala ve tři čtvrtě na jednu.

Vlasta Slípková z Loučovic se o nehodě dozvěděla v obchodě. "Je to hrozné, za krátkou dobu další nehoda lokálky," povzdychla si.

Miulý čtvrtek se totiž na stejném místě srazilo osobní auto s vlakem a spolujezdkyně následně v nemocnici zemřela.