Nehoda se stala před 19. hodinou na Dělnické ulici. Jednou z možných příčin nehody je zdravotní kolaps řidiče. Velká dodávka na přehledném rovném úseku přejela do protisměru, kde narazila do stromu na levé straně u vjezdu do obce ve směru od Havířova. 

K místu po ohlášení vyjeli hasiči, zdravotníci záchranné služby a z Ostravy přiletěl i vrtulník s lékařem. 

Záchranná akce byla náročná a zdlouhavá. Dodávka se po nárazu obrátila na bok. Strom zasáhl a zdeformoval prostor kabiny. Vyproštění posádky bylo velmi komplikované. Hasiči se ke zraněným dostávali i přes nákladní prostor. 

"Do Horní Suché vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov a Karviná, celkem třemi vozidly. Vyprošťování dvou zraněných mužů bylo podle velitele zásahu komplikované, hasiči použili všechny druhy hydraulických nástrojů, mj. nůžky, rozpínák a hydraulický válec. Jeden z mužů po úspěšném vyproštění odletěl do nemocnice vrtulníkem LZS, druhého odvezla sanitka ZZS MSK. Hasiči ještě asistovali při nakládání havarované dodávky na vozidlo odtahové služby," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Vrtulník z místa odletěl až po zhruba hodině a půl. Na palubě měl nejvážněji zraněného řidiče. 

"Muž, jehož identitu záchranná služba v době zásahu neznala, zůstal zaklíněn ve vraku vozidla. Vyproštění bylo velmi náročné a podařilo se až po více než hodinové práci hasičů. Poskytování přednemocniční neodkladné péče proto záchranáři zahájili ještě uvnitř automobilu. Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty intubací a převést na přístrojem řízenou ventilaci. S mnohočetnými poraněními a v život ohrožujícím stavu jej poté vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. Pětatřicetiletý muž byl rovněž zaklíněn, byl při vědomí a utrpěl vícečetná poranění. Ve vážném stavu jej po vyproštění a ošetření pozemní posádka ZZS přepravila do ostravské Fakultní nemocnice," informoval mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. 

V době záchranných prací a vyšetřování byla v místě omezena doprava. 

"Okolnosti, za jakých se nehoda stala, jsou předmětem vyšetřování. Nákladní automobil Iveco jel ve směru od Havířova na Horní Suchou. Na čtyřproudé vozovce přejel z pravého jízdního pruhu do levého a následně přes protisměrné pruhy vlevo mimo silnici, kde se převrátil na levý bok a narazil do stromu. Ve vozidle cestovali 56letý řidič a jeho 35letý spolujezdec. Oba byli zraněni a přepraveni do Fakultní nemocnice v Ostravě," sdělil policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

Nehoda se stala přesně 12 hodin po tragické kolizi několika automobilů v Orlové.