„K nehodě jednoho z účastníků došlo krátce před polednem. Havaroval mezi diváky. Na místě evidujeme pět zraněných osob, které byly v péči Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje,“ uvedli na sociální síti X královéhradečtí hasiči.

Záchranáři dva diváky a závodníka odvezli do nemocnice v Jičíně. Dva diváky ošetřili na místě.

Závodníka záchranáři převezli do nemocnice s bolestmi zad, hrudníku a nohy. Jeden z převezených diváků měl podezření na zlomeninu nohy a druhý měl povrchové zranění. „Na místo jsme vyslali čtyři pozemní posádky a vrtulník, který nakonec odletěl prázdný,“ uvedla mluvčí záchranářů Lucie Hanušová.

Cena města Jičína se jezdí na běžných silnicích v Koněvově a Markově ulici a po západním obchvatu města na silnici I/35. Nehoda se podle policie stala u kruhového objezdu, na němž se stýká Koněvova ulice a obchvat. „Okolnosti nehody vyšetřujeme. Předmětem vyšetřování bude i zajištění pořadatelské služby,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.

Organizátoři závodů nehodu nekomentovali. „Zatím se nebudeme vyjadřovat. Vše vyšetřuje policie,“ řekl ČTK předseda pořádajícího Automoto klubu Český ráj Jičín Dalibor Vik. Závody po nehodě pokračují.

Nehoda v Dětěnicích

Dvě hodiny po polední došlo k další nehodě historického motocyklu, a to v katastru obce Dětenice. „Veterán, motocykl s postranním vozíkem, havaroval do příkopu. Na místě byly zraněné dvě osoby, které měla v péči Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje,“ informovali hasiči na sociální síti facebook.

Tradiční motocyklový závod Cena města Jičína se koná po oba víkendové dny 15. a 16. června. Závod připravuje Automotoklub Český ráj Jičín. Jedná se o velmi oblíbenou akci, na kterou přijíždějí závodníci z celé republiky i zahraničí. Značné pozornosti se těší také u diváků. Princip závod je takzvaná jízda pravidelnosti, kdy závodník je odměňován za to, že jednotlivá kola absolvuje v co nejpodobnějších časech.

Závod se měl původně konat o týden dříve, avšak byl odložený z důvodu voleb do Evropského parlamentu.