Ještě větší, takřka mezinárodní ostuda, může provázet letošní díl Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Desetitisíce sportovních fandů se totiž budou muset obejít bez jediné otevřené restaurace ve středu města. Ještě že na Vysočině neřádí tak jako na Liberecku svrab.

Milovníky lyžování mířící do Krkonoš může naopak těšit fakt, že chybějící úsek dálnice D 11 mezi Jaroměří a Trutnovem získal územní rozhodnutí. A už za dva roky by se mohlo začít stavět. Třeba výkopové práce odhalí podobný skvost jako při demolici nejstarší budovy v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, kde utajená schránka ukrývala překvapivý vzkaz z časů Rakouska-Uherska.

To odhalené jihočeské stopy nedávno zesnulého předrevolučního předsedy federální vlády Lubomíra Štrougala budou zajímavým čtením především pro generaci Husákových dětí. A nová kavárna v centru Prahy věnovaná Karlu Gottovi snad zaujme úplně každého.

77plus1

Každý pátek vám na osmi stránkách přinášíme 77 zajímavostí z regionů a jednu navíc ze světa. Abyste i vy, kdo během týdne nestíháte pročítat noviny nebo zprávy na internetu, získali přehled o tom, co se v regionech děje. Aby vám – třeba i díky dnešnímu výběru zpráv – neuniklo, jak jsou lidé v jednotlivých koutech naší země odvážní, šikovní, jak se umějí bavit, že nezapomínají na odkaz svých předků nebo že investují velké peníze s cílem, aby se jim i jejich sousedům v dalších letech žilo ještě o něco lépe.

Užijte si dnešní výběr regionálních zpráv a těšte se na další, který přineseme opět příští pátek.