Historie na vás ostatně dýchne i na západě Čech. S archeologem Filipem Kaslem si Deník povídal o zajímavých objevech, například o nálezu CZECH POINTU a motorestu z přemyslovské doby. A že se historie může propojit s moderní technologií, ukazuje i skutečnost, že k podobným objevům používají odborníci také drony.

Pořádný závan budoucnosti a světa technologií vás ovšem může ohromit i v Sokolově. V lékárně místní nemocnice totiž léky pro pacienty chystá robot. Medikamenty naskladní i vydá. Všem to šetří čas a lékárník se tak může naplno věnovat přímo zákazníkům.

Nejmodernější technika budoucnosti není nic překvapivého ani pro Aleše Svobodu. Pilot vojenských stíhaček a astronaut s brněnskými kořeny totiž uspěl ve výběrovém řízení Evropské kosmické agentury mezi tisícovkami uchazečů a má šanci na účast ve vesmírné misi.

77plus1

Každý pátek vám na osmi stránkách přinášíme 77 zajímavostí z regionů a jednu navíc ze světa. Abyste i vy, kdo během týdne nestíháte pročítat noviny nebo zprávy na internetu, získali přehled o tom, co se v regionech děje. Aby vám – třeba i díky dnešnímu výběru zpráv – neuniklo, jak jsou lidé v jednotlivých koutech naší země odvážní, šikovní, jak se umějí bavit, že nezapomínají na odkaz svých předků nebo že investují velké peníze s cílem, aby se jim i jejich sousedům v dalších letech žilo ještě o něco lépe.

Užijte si dnešní výběr regionálních zpráv a těšte se na další, který přineseme opět příští pátek.