Radar dokáže také sledovat vzdálenost mezi projíždějícími vozidly, změřit rychlost hned za dopravní značkou, která mění rychlostní limit, a fotografovat ve vysokém rozlišení tváře řidičů i spolujezdců. Čte registrační značky a odesílá všechna data v reálném čase do databáze a zjistí například, zda má majitel vozu zaplacené povinné ručení.

V souvislosti s umělou inteligencí, o které se nyní neustále mluví, je až děsivé, jak rychlý ten pokrok je. Samozřejmě jde o to, že provoz takového super radaru je ekonomicky daleko efektivnější než živí strážníci nebo policisté číhající s radarem u silnice.

To vidíte všude kolem sebe. Místo šesti pokladen s prodavačkami je deset samoobslužných s jednou obsluhou. Benzin si koupíte a zaplatíte nonstop, nápoje v restauraci vám doveze robot, reproduktor můžete ovládat hlasem…

Nemá cenu nad tím lamentovat a volat po závanu starých dobrých časů. Svět jde dopředu a my musíme jít s ním, říká moravský děda Lubomír Lipský ve filmu Bobule. Tak se držte a přeji vám, aby se vám z toho všeobecného pokroku točila hlava co nejméně.