Tato dobrá zpráva mě potěšila obzvlášť, jelikož jsem velkým fanouškem jejich restaurace. Ze severu Čech to k nim máme daleko, ale když jsme byli na dovolené na Šumavě, hned dvakrát jsme tam byli na večeři. A vždy to byla pochoutka servírovaná v příjemném prostředí. Tataráček, steaky, svíčková… Mňam.  

Když jsem u toho jídla a pití, tak mě zaujala ještě zpráva z Moravskoslezkého deníku. Kolega vyrazil na hokejové play off, kde bojují Vítkovice. V Ostravar Areně ho nezajímal ani tak výsledek, ale hlavně to, čím se fanoušci mohou občerstvit. A našel jednoho netypického fandu hokeje, který během zápasu nepil pivo ani slivovici. Měl půllitrový kelímek s vínem! „Doktor říkal, abych nechal od piva odpočinout játrům,“ vysvětloval příznivec Vítkovic ne zrovna nejběžnější hokejový nápoj. Toho prý spořádali s kamarádem za zápas každý nejméně 1,5 litru.

Já jako bývalý sportovní redaktor vzpomínám na hokejové zápasy v Litvínově, kde ve stánku prodávají obří pikantní klobásy vyhlášené po celé republice. Doporučuji! Ochutnat můžete ale až v další sezoně, pro žlutočerné už sezona skončila…