A teď si představte tu odvahu jednoho mnicha a jednoho sedláka, kteří se v roce 1723 nechali dobrovolně do Macochy spustit na laně. Byli tak první z řady dalších dobrodruhů a badatelů, díky nimž nyní můžeme propast obdivovat nejen shora, ale i z jejího dna. V sobotu speleologové připomněli čin těchto odvážlivců rekonstrukcí památného sestupu v dobových kulisách.

Virtuálním prostorem nyní hýbá příběh dvouletého Martínka s vážným genetickým onemocněním. Může mu pomoci speciální léčba, která ale stojí závratných sto milionů korun. Peníze se vybírají na platformě Donio, kde se i díky medializaci a výzvám známých osobností sešla daná částka neuvěřitelně rychle. Je to skvělé a pocit, že tolika lidem není lhostejný osud dítěte, které ani neznají, zahřeje u srdce.

Zajímavý je však i příběh muže, který Donio založil a prostřednictvím dárců tak pomohl spoustě lidí. Málokdo se může pochlubit tím, že dokázal sehnat miliardu korun na pomoc potřebným.

Myslíte si, že různé soutěže krásy jsou jen pro mladé? Klání Babička roku 2023 dokazuje, že nikoliv. Provází jej nejen spousta krásy, ale také humoru a životního nadhledu, které jinde než u babiček nenajdete.