A jak to tedy bude ve středu 8. prosince probíhat? „Ke zpívání koled už máme přihlášeno zhruba pět set míst, což nás moc těší a jen to potvrzuje, že tato naše akce už napevno patří k předvánočnímu času v České republice. Velká náměstí, kde se tato událost pravidelně konala a kam chodily zpívat tisíce lidí, však bohužel kvůli vládním opatřením musela zrušit své trhy a programy. I přesto se ale tato akce uskuteční. Když nebude možné zpívat koledy venku, mohou se lidé připojit on-line z tepla svých domovů,“ vysvětlila Jitka Peroutková, manažerka marketingu Deníku. Právě Deník z vydavatelské rodiny Vltava Labe Media totiž akci Česko zpívá koledy už jedenáctým rokem pořádá.

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto
Koledy s Deníkem bude letos celá republika zase zpívat pouze on-line

Na webu ceskozpivakoledy.cz odstartuje zpívání koled ve středu 8. prosince v 18 hodin. Živě budeme přenášet hraní a zpívání koled v podání kapely Čechomor, takže si můžete zpříjemnit podvečer a zazpívat si spolu s ní. Na stejném webu budou v tento den i nejaktuálnější informace, jak to se zpíváním vypadá na jiných místech v republice a zda přece jen nebude umožněno zazpívat si někde spolu s dalšími lidmi při dodržení nastavených pravidel. Akci tradičně podporuje také Český rozhlas, na jehož vlnách můžete 8. prosince v 18 hodin koledy rovněž naladit a zazpívat si tak třeba u rádia.

„I letos si společně zazpíváme tři koledy, které již známe z předchozích ročníků. Jsou to Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Další dvě koledy vyberou čtenáři svým hlasováním na webových stránkách ceskozpivakoledy.cz. Zpívání pak zakončíme písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí,“ uvedla ještě Jitka Peroutková a dodala: „Už se moc těšíme na zpívání s vámi, i když to bude opět pouze on-line!“