Předchozí
1 z 10
Další

Nejvíce se minulý měsíc četly zprávy na dvou webech Seznamu – na seznamzpravy.cz a novinky.cz. Pomyslnou třetí příčku pak těsně před deník.cz obsadilo zpravodajství idnes.cz.

Čtenáři na deník.cz vyhledávali v říjnu velmi různorodé zprávy. Od těch zahraničních, ukazujících konflikt Izrael-Hamás, přes lidské příběhy z regionů až po sportovní zajímavosti. Podívejte se na top 10 nejčtenějších článků měsíce.

1. Rád se fotil s medvědy. Jeden ho i s přítelkyní zabil, útok zachytila nahrávka

Medvěd grizzly v době přípravy k zimnímu spánku. Právě toto období se stalo osudným Timothymu Treadwellovi a jeho přítelkyniMedvěd grizzly v době přípravy k zimnímu spánku. Právě toto období se stalo osudným Timothymu Treadwellovi a jeho přítelkyniZdroj: Wikimedia Commons, autor neznámý, volné dílo

Vybavujete si fotografii mladého blonďáka v divočině, jak bezstarostně hledí do kamery, zatímco mu za zády stojí velký medvěd grizzly? Před dvaceti lety Timothyho Treadwella i jeho partnerku jeden takový grizzly zabil. Poslední okamžiky páru zaznamenala nahrávka. Příběh muže s přezdívkou Grizzly Man pro vás sepsal redaktor Deníku Jaroslav Krupka.

Článek jen během října zaujal mnoho set tisíc čtenářů deník.cz. Vy si ho můžete přečíst ZDE.

2. Přírodovědci otevřeli hnízdo sršní asijských. Podívejte se, jak vypadá

Přírodovědci ze Západočeského muzea v Plzni zkoumají hnízdo sršní asijských.Přírodovědci ze Západočeského muzea v Plzni zkoumají hnízdo sršní asijských.Zdroj: se svolením Jana Waltera

Tisíce komůrek plných larev ve vývinu a další tisíce dospělých jedinců. Takový pohled se naskytl přírodovědcům ze Západočeského muzea v Plzni při otevření obřího hnízda invazivních sršní asijských. Reportér Plzeňského deníku Pavel Bouda se vypravil přímo na místo, aby zjistil, jak nebezpečný tento druh sršní je.

Celý text včetně fotografií a videa ze zásahu hasičů při likvidaci obřího hnízda si můžete přečíst ZDE.

3. Válka mezi Izraelem a Hamásem: co je Pásmo Gazy, kdy a jak se zrodil konflikt

Boje proti Izraelem a hnutím Hamás, říjen 2023Boje proti Izraelem a hnutím Hamás, říjen 2023Zdroj: ČTK/AP Photo/Hassan Eslaiah

Kde tkví kořeny palestinsko-izraelského konfliktu? Kdo vede Hamás a jaké má spojence? Nejen to vysvětlil článek redaktora Deníku Jaroslava Krupky. K pochopení současné války v Izraeli odpověděl s pomocí zahraničních pramenů na pětici základních otázek, jež se v souvislosti s krvavým konfliktem objevují.

Článek si můžete přečíst ZDE.

4. Fotbal ve zlaté kleci. Hvězdy se upsaly Saúdům, nyní nenávidí každou minutu

Cristiano Ronaldo v dresu Al-Nassr.Cristiano Ronaldo v dresu Al-Nassr.Zdroj: Profimedia

Sportovní zprávy na webu deník.cz získávají na oblibě, o čemž svědčí i návštěvnost článku o fotbalových hvězdách, které podepsaly tučné smlouvy s kluby na Středním východě. A nyní litují.

Článek editora Pavla Mikeše dosáhl na umístění v top desítce nejčtenějších. Čtěte ZDE.

5. Byla to jen špatná chvíle a špatné místo. Ale Láďa tam přišel o všechno

Láďovi změnila život autonehoda, při níž utrpěl těžké poškození mozku.Láďovi změnila život autonehoda, při níž utrpěl těžké poškození mozku.Zdroj: se svolením Lucie Žáčkové

Že jedna vteřina může v životě člověka znamenat ztrátu prakticky všeho, jste si mohli na deník.cz přečíst v příběhu bývalého sportovce Ládi, kterému tragická autonehoda změnila osud od základů. Čtenářům ho zprostředkovala redaktorka Kateřina Němcová.

O Láďově nelehké cestě za uzdravením, i o tom, jak může každý z nás pomoci, se dočtete ZDE.

6. Mytický bigfoot možná existuje. Manželům v Coloradu se ho prý podařilo natočit

Americký pár v Coloradu zahlédl tvora známého jako bigfoot. Ilustrační foto.Americký pár v Coloradu zahlédl tvora známého jako bigfoot. Ilustrační foto.Zdroj: Profimedia

Americký pár tvrdil, že při projíždění mezi městy Durango a Silverton na jihozápadě státu Colorado zahlédl tvora známého jako bigfoot. A natočil ho na video.

Pokud vám článek Kateřiny Rakúsové unikl, můžete si ho přečíst ZDE.

7. Táta mu zastřelil mámu před očima. Nikdy mu neodpustím, řekl chlapec u hrobu

Památku zavražděné Květy Daňové přišli v den výročí její smrti uctít na rokycanský hřbitov její nejbližší.Památku zavražděné Květy Daňové přišli v den výročí její smrti uctít na rokycanský hřbitov její nejbližší.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Čtenáře zaujaly také naše články z regionů. Stovky tisíc lidí navštívily web Rokycanského deníku a přečetly si článek reportéra Milana Kiliána, který přinesl příběh chlapce, jehož matku zastřelil jeho vlastní otec.

Článek si můžete přečíst ZDE.

8. Žena vymyslela dokonalou dietu. S těmito deseti pravidly zhubla už 39 kilo

Anna Simonian zhubla díky deseti pravidlům téměř 40 kg.Anna Simonian zhubla díky deseti pravidlům téměř 40 kg.Zdroj: se svolením Anny Simonian

Redaktorka Deníku Kateřina Němcová přinesla čtenářům deník.cz příběh třicetileté Aničky, která díky vlastním deseti pravidlům zhubla na svou ideální váhu.

Jak se mladé mamince podařilo zhubnout? Celý článek včetně speciální diety podle Aničky najdete ZDE.

9. Muž prodělal čtyři transplantace, tělo však nefunguje. Další orgán nedostane

Jednatřicetiletý Tomáš Hois má za sebou čtyři transplantace.Jednatřicetiletý Tomáš Hois má za sebou čtyři transplantace.Zdroj: se svolením Tomáše Hoise

Tomáš Hois se narodil s vážnými a celoživotními onemocněními – cystickou fibrózou a dilatační kardiomiopatií. Jeho jedinou možností bylo podstoupit transplantaci srdce a plic najednou. Zákrok ale způsobil komplikace a Tomášovi přestaly fungovat ledviny. A nové už nedostane. I osud tohoto muže zachytila redaktorka Kateřina Němcové.

Jak se žije člověku, který celkem podstoupil už čtyři transplantace? A jak i vy můžete pomoci? Čtěte ZDE.

10. StarDance večery plné překvapení: zranění i vyznání lásky

Mirai NavrátilMirai NavrátilZdroj: se svolením České televize

Odstartovala 12. řada taneční soutěže StarDance. Ohlédnutí za minulými ročníky, kde se diváci dočkali vyznání lásky, nečekaných odchodů, oznámení těhotenství či nechtěného zranění, přinesla redaktorka Deníku Lucie Vodičková.

Článek plný zajímavostí a perliček z obrazovky i zákulisí populární show četly statisíce návštěvníků webu deník.cz. Najdete ho ZDE.

Jaroslav Krupka, redaktor Deníku a autor nejčtenějšího článku

Vystudoval obory masová komunikace a žurnalistika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Během studií přispíval do časopisů Kinorevue, Tvar, Mladý svět a Týden.

Jaroslav Krupka, redaktor DeníkuJaroslav Krupka, redaktor DeníkuZdroj: DeníkOd roku 1994 pracoval v časopise Strategie zaměřeném na masovou komunikaci, kde postupně působil jako redaktor, editor a vedoucí příloh. Od roku 2005 do roku 2010 pracoval jako redaktor a editor Lidových novin, od roku 2010 do roku 2015 v týdeníku Marketing & Media, od roku 2013 ve funkci zástupce šéfredaktora. Tutéž funkci pak vykonával od roku 2015 do roku 2017 na odborném on-line serveru o médiích a marketingové komunikaci mediar.cz. V roce 2017 začal pracovat pro vydavatelství Vltava Labe Media, svými texty zásobil nejdříve server dotyk.cz, v roce 2019 přešel na stránky Deníku a rozšířil svůj záběr i na další tituly vydavatelství. 

Většinu své profesionální kariéry strávil psaním o médiích a o české reklamě, jejíž novodobé historii se věnoval také ve své knižní prvotině Česká reklama od pana Vajíčka po falešné soby, vydané v roce 2012 v nakladatelství Bizbooks Brno. V posledních letech však mohl v Deníku rozšířit svůj záběr témat také o historii, která je jeho celoživotním koníčkem, a o novinky z oblasti vědy a výzkumu. Dál se částečně věnuje také mediální problematice.

Ve volném čase rád jezdí na koni a věnuje se scénickému a historickému šermu, jehož dějiny popsal ve své druhé knize Český historický šerm ze suterénu až na hladiny oceánů, vydané v roce 2014 v nakladatelství Albatros Media.