Předchozí
2 z 6
Další

„Těší mě, že stále více čtenářů hledá zprávy právě na Deník.cz a našich regionálních Denících. Dokazuje to, že jim máme, co nabídnout. Věřím, že se nám v příštích měsících povede docílit také toho, že se k nám lidé budou vracet ještě častěji a trávit na našich webech i více času,“ říká Roman Gallo, šéfredaktor Denik.cz a tištěného Deníku.

Nejvíce se minulý měsíc četly zprávy na webech novinky.cz a seznamzpravy.cz. „Deník.cz ale jako jediný v meziročním srovnání přitáhl více uživatelů, zatímco ostatní hlavní internetoví hráči lidi ztráceli,“ doplnil Roman Gallo.

V lednu nejvíce zajímaly čtenáře Deník.cz zprávy z domova, hojně se četly také články z regionů nebo magazínová rubrika. Přinášíme vám výběr nejčtenějších z nich ►►►

Deset největších zpravodajských webů za leden 2024 podle počtu reálných uživatelů:

novinky.cz 4 500 913
seznamzpravy.cz 4 311 661
denik.cz 3 702 429
idnes.cz 3 430 633
iprima.cz 3 015 066
nova.cz 2 917 159
aktualne.cz 2 335 877
echo24.cz 2 288 295
forum24.cz 2 037 320
extra.cz 1 543 578

Zdroj: netmonitor.cz

1. Skandál v Kitzbühelu. Místo s medailemi skončil olympijský vítěz v poutech

Sjezdař Matthias Mayer.Sjezdař Matthias Mayer.Zdroj: ČTK/AP/Shinichiro Tanaka

Na sjezdovkách sbíral jeden úspěch za druhým, hned třikrát vládl pod olympijskými kruhy. Zažil ale také řadu pádů. Jeden má teď Matthias Mayer za sebou i mimo zasněžené kopce. Co slavný lyžař provedl, že musela zasahovat i policie, jste si mohli přečíst v článku sportovního redaktora Martina Slabého. Jeho text najdete ZDE.

2. Čeští dělostřelci míří do Litvy. Budou blízko rusko-ukrajinského konfliktu

Samohybné kanónové houfnice DANA při přesunu.Samohybné kanónové houfnice DANA při přesunu.Zdroj: Michal Abrhám

Článek redaktora Jiřího Vojáčka o zapojení dělostřelectva Armády České republiky na východní frontě jen v lednu zajímal desítky tisíc návštěvníků Deník.cz. Nejen o tom, jakou funkci by tam měly dělostřelecké pluky Svobodova armádního sboru plnit, si můžete zpětně přečíst ZDE.

3. Kolik času vám zbývá do smrti? Hodně napovědět prý může jednoduchý fyzický úkon

Riziko smrti podle výzkumu hrozilo více těm, kteří testem neprošli.Riziko smrti podle výzkumu hrozilo více těm, kteří testem neprošli.Zdroj: Shutterstock

Zajímalo by vás, jak dlouhý život vás čeká? Zkuste jednoduchou metodu, se kterou nedávno přišel nový výzkum vědců. Jak na to, vysvětluje článek redaktorky Andrey Jordánové. Čtěte ZDE.

4. Bez povolení si lidé postaví větší zahradní domek. Od léta to umožní novela

Osmnáctiletý Radek Pospíšil si ve svých šestnácti letech začal vlastníma rukama budovat Tiny House. Dnes už plně vybavený dům je jeho splněným snem.Osmnáctiletý Radek Pospíšil si ve svých šestnácti letech začal vlastníma rukama budovat Tiny House. Dnes už plně vybavený dům je jeho splněným snem.Zdroj: se svolením Radka Pospíšila

V lednu vás zajímaly také novinky ve stavbením zákoně. Konkrétně ty, které se týkají drobných staveb. Kdy se obejdete bez nutnosti jednat se stavebním úřadem, jste se mohli dozvědět v textu redaktora Přemysla Spěváka ZDE.

5. Muž shodil už 36 kilogramů. Pomáhá mu dieta jednodušší, než byste čekali

Na začátku roku 2020 vážil Milan přes 155 kilo, po třech letech hubnutí s nutriční terapeutkou už to bylo jen necelých 120 kilo.Na začátku roku 2020 vážil Milan přes 155 kilo, po třech letech hubnutí s nutriční terapeutkou už to bylo jen necelých 120 kilo.Zdroj: Se svolením Milana Krátkého

Milan Krátký léta marně zkoušel zhubnout. Jediným řešením se zdála být operace. Obrovská vůle a podpora nutriční specialistky ale dokázaly, že muž za dva a půl roku zhubnul 36 kilo. Jeho příběh přinesla redaktorka Zdena Lacková a vy si ho můžete přečíst ZDE.