Vítězný návrh bude hlavičkou Deníku v pátek 31. března, kdy vyjde speciál Deníku s podtitulem Lidé čtěte. V tento den také zveřejníme všechny hlavičky, které nám do soutěže došly. Vedoucí trojici hlaviček si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Toto jsou tři aktuální favorité soutěže:

Hlavička Deníku je kreativní soutěž pro čtenáře, díky které se mohou podílet na podobě našich novin. Tématem pro březnové kolo byly knihy a čtení pro speciál Deníku s podtitulem Lidé, čtěte!

Do redakce nám dorazilo mnoho desítek opravdu povedených hlaviček. Nyní je na čtenářích Deníku a uživatelích našich webů Denik.cz v hlasování rozhodnout o vítězi, který si odnese odměnu 5000 korun a měsíční předplatné Deníku zdarma.

Hlasovat v anketě můžete ZDE.

Pokud vás mrzí, že jste první kolo naší soutěže nestihli, nebo že se vaše hlavička do užšího výběru nedostala, nezoufejte. Už brzy vyhlásíme soutěž novou na jiné, nové téma.

Více o soutěži, pravidlech a podmínkách účasti se dozvíte ZDE.

Masopustní hlavička tištěného Deníku, 17. 2. 2023Masopustní hlavička tištěného Deníku, 17. 2. 2023Zdroj: DeníkCo je to hlavička novin

Titulní strana každých novin se skládá z několika částí a hlavička na ní zabírá jedno z nejdůležitějších míst – hlavní prostor v horní části strany. Jde o výrazné grafické ztvárnění názvu daných novin, aby čtenář jasně a na první pohled poznal, že čte zrovna Deník, případně jiné periodikum.

Kolem hlavičky pak bývají umístěny poutače – odkazy na další články v daném vydání.

Hned pod ní pak další důležitý prostor patří otvíráku – hlavnímu článku v novinách.