Vítězný návrh bude hlavičkou Deníku v pátek 5. května, kdy vyjde speciál věnovaný hasičům. V tento den také zveřejníme všechny hlavičky, které nám do soutěže došly.

Toto jsou tři aktuální favorité soutěže:

Hlavička Deníku je kreativní soutěž pro čtenáře, díky které se mohou podílet na podobě našich novin. 

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakceTématem pro dubnové kolo byli hasiči. Na 4. května připadá Mezinárodní den hasičů, a právě jim, jejich práci, symbolice, akcím či dobrovolnému hasičství bude věnován další speciál Deníku.

Do redakce nám opět dorazilo mnoho desítek krásných návrhů. Nyní je na čtenářích Deníku a uživatelích našich webů Denik.cz v hlasování rozhodnout o vítězi odměny 5000 korun a měsíčního předplatného Deníku zdarma.

Hlasovat v anketě můžete ZDE.

Nestihli jste se do soutěže přihlásit? Nezoufejte, už příští týden vyhlásíme další kolo s novým tématem.

Více o soutěži, pravidlech a podmínkách účasti se dozvíte ZDE.

Masopustní hlavička tištěného Deníku, 17. 2. 2023Masopustní hlavička tištěného Deníku, 17. 2. 2023Zdroj: DeníkCo je to hlavička novin

Titulní strana každých novin se skládá z několika částí a hlavička na ní zabírá jedno z nejdůležitějších míst – hlavní prostor v horní části strany. Jde o výrazné grafické ztvárnění názvu daných novin, aby čtenář jasně a na první pohled poznal, že čte zrovna Deník, případně jiné periodikum.

Kolem hlavičky pak bývají umístěny poutače – odkazy na další články v daném vydání.

Hned pod ní pak další důležitý prostor patří otvíráku – hlavnímu článku v novinách.