Jak soutěžit

Vaším úkolem bude vymyslet a vytvořit originální hlavičku Deníku na dopředu vyhlášené téma měsíce. To se bude vázat například k významnému dni, svátku, výročí nebo speciální akci.

Nové téma, které můžete do návrhu promítnout, je CHORVATSKO. Nejoblíbenější destinaci Čechů bude věnován další speciál Deníku, který vyjde 12. června. Již nyní pro vás připravujeme přehled nejkrásnějších míst pro dovolenou v Chorvatsku, rady na cestu tam i zpět, tipy na atrakce, restaurace či zajímavá místa a mnoho dalšího.Tématem soutěže pro 3. kolo je: Chorvatsko.
Své návrhy můžete posílat do: 24. května

Jak svou ilustraci hlavičky pojmete, necháme na vás a vaší fantazii. Využít můžete grafický program, malovat pastelkami, modelovat či pracovat s různými materiály. Podmínkou je autorská práce a originální zpracování. Držet se musíte pouze tématu zadání.

Jako předlohu hlavičky Deníku využijte mustr, který najdete ZDE.

Zde najdete pro inspiraci několik hlaviček z minulosti:

Jak soutěž probíhá

  • Soutěž probíhá v tištěném Deníku a na webu Deník.cz.
  • Výzvu do každého kola vyhlásíme vždy v tištěné verzi Deníku, na webu Deník.cz a na facebookových stránkách Deníku v den vydání speciálu Deníku, ve kterém zveřejníme vítěze daného kola. Na samotnou tvorbu hlavičky máte 14 dní.
  • Ze všech zaslaných návrhů poté porota Deníku vybere deset nejzajímavějších variant.
  • O vítězi pak rozhodnou hlasy čtenářů v anketě. Tu vyhlásíme v tištěném Deníku a na webu Deník.cz v průběhu následujícího týdne po uzávěrce daného kola. V anketě je možné hlasovat vícekrát, vždy ale maximálně jednou za den! Druhého vítěze vybere odborná porota Deníku.
  • Jména obou vítězů a jejich návrhy hlaviček zveřejníme v den vydání speciálu v tištěné verzi Deníku a na webu Deník.cz.

O jaké ceny se hraje

Autory vítězných hlaviček odměníme částkou 5000 korun a předplatným Deníku na měsíc zdarma. Jeden z výherních návrhů otiskneme ve všech mutacích našich novin v den vydání speciálu Deníku na dané téma. Zároveň ho zveřejníme na webu Deník.cz a Facebooku Deníku.

Vítězné návrhy si můžete prohlédnout zde: 

Jak se přihlásit

Do soutěže se můžete přihlásit on-line nebo klasickou poštou.

Ať už budete návrh posílat v dopise, či elektronicky e-mailem, nezapomeňte kromě svého návrhu přiložit i své kontaktní údaje: jméno a příjmení, adresu a telefonní číslo. A také souhlas s publikováním svého návrhu v tištěném Deníku a na našem webu Deník.cz.

Veškeré údaje spolu s návrhem nám zašlete na adresu: Hlavička Deníku VLTAVA LABE MEDIA a.s. U Trezorky 921/2 158 00 Praha — Jinonice.

Pokud se chcete přihlásit elektronicky, využijte e-mail hlavicka@denik.cz. Do soutěže se můžete přihlásit opakovaně.

Odesláním soutěžního návrhu souhlasíte s Všeobecnými pravidly soutěží a berete na vědomí Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Titulní strana Deníku, 5. května 2023Titulní strana Deníku, 5. května 2023Zdroj: DeníkCo je to hlavička novinTitulní strana každých novin se skládá z několika částí, a hlavička na ní zabírá jedno z nejdůležitějších míst – hlavní prostor v horní části strany.Jde o výrazné grafické ztvárnění názvu daných novin, aby čtenář jasně a na první pohled poznal, že čte zrovna Deník, případně jiné periodikum.Kolem hlavičky pak bývají umístěny poutače – odkazy na další články v daném vydání. Hned pod ni pak patří další důležitý prostor otvíráku – hlavnímu článku v novinách.