close info Zdroj: Deník zoom_in Neznámý Mysliveček
Lilo jak z konve a Vyšehrad osiřel. Pod slunečníkem v kavárně seděl Vojtěch Dyk a navzdory vlhku a chladu se usmíval. V šátku kolem krku, tričku a zarostlé bradě působil trochu jako vandrák. Možná tahle nějak odcházel z Čech do Itálie i hrdina filmu Il Boemo. Protože hlavně kvůli němu se ten den kolegyně Jana Podskalská právě s Vojtěchem Dykem sešla. „O Josefu Myslivečkovi neexistují skoro žádné písemné prameny. Až na korespondenci s Mozartovými. Nebylo tedy z čeho čerpat při noření se do jeho duše,“ říká v hlavním rozhovoru magazínu Víkend populární muzikant a herec.

Hledá se prezident
Za tři měsíce to vypukne. Česká republika si potřetí vyzkouší vybrat prezidenta přímou volbou, která zatím do pozice nejvyššího veřejného činitele vynesla jediného muže – Miloše Zemana. Kdo jej na Pražském hradě, potažmo v Lánech, vystřídá? Kdo jsou favorité blížících se voleb? A kdo se vlastně uchází o úřad, který zdánlivě nemá příliš pravomocí, ale reálně může značně ovlivňovat veřejné dění snad až příliš? Tady jsou dosavadní poznatky o blížící se volbě.

Slavné značky regionu
Pokračujeme v seriálu, který se věnuje populárním regionálním značkám. Tentokrát se vydáme například na výlet za králem perníku nebo za slavným výrobcem klavírů.

Štěstí přeje připraveným
Jak se připravit na další vlnu podzimních chřipek? Jednoznačně vede očkování. Chřipce podle výpočtů odborníků podlehne asi 1500 Čechů za rok, v letech horší epidemie až 5000. Loni se nechalo očkovat zhruba 23 procent osob nad 65 let, což je proti západní Evropě asi třetina.