Zdroj: DeníkJak šetřily naše babičky
Rozhodne-li se člověk šetřit, nebude to určitě pohodlné, ani jednoduché. Ale určitě to bude efektivní. A kde vlastně s šetřením v domácnostech začít? Nejjednodušší je inspirovat se příkladem. Stačí podívat se o nějakou tu generaci nazpět a zjistit, jak to dělali třeba naše babičky a dědečkové. V magazínu Víkend najdete tipy, jak začít šetřit v domácnosti. Byť možná budou pro mnohé z vás zdát těžko představitelné, tak pravdou je, že pro naše předky představovaly dnes běžně přijímané věci nevídaný luxus, bez kterého se museli obejít.

Ekonom radí
Rok 2022 byl z ekonomického hlediska složitý. Bude ten letošní snazší? Spíš ne, domnívá se hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. „Domácnosti musí počítat – a dát si na to peníze stranou – s přibližně čtyřnásobným růstem cen plynu. Elektřina jim zdraží na dvoj- až trojnásobek úrovní loňského roku, a to vše už při zohlednění zastropování cen, které platí od začátku roku 2023,“ upozorňuje ekonom s tím, že lidé musejí začít šetřit.

Exotika na dosah
Navštívit tři země během jedné dovolené? Žádný problém. Leťte se ohřát do egyptské Taby u Rudého moře, kde čekají na cestovatele klidné pláže se zlatavým pískem i průzračné moře, které ocení vyznavači vodních sportů, šnorchlování a potápění. Návštěvníci, které neláká jen odpočinek, se zase mohou díky skvělému výchozímu bodu vydat na výlety do okolí, dokonce až za hranice do sousedního Jordánska nebo Izraele.

Nový seriál
Pojďme si povídat o slovech. Abyste rozuměli: říkáme slova, házíme jimi, píšeme v esemeskách bezpočet slov jeden druhému. Ale málokdy se na ně podíváme jako na příběh. A přitom každé, každičké slůvko v sobě skrývá samostatnou historii, genezi vzniku, malou záhadu. Zkusme si je prohlédnout, poslechnout si, co nám vyprávějí. Celý rok tak v magazínu Víkend budeme nabízet příběhy jednotlivých slov, která sice běžně používáme, ale jejich vznik je opředen tak trochu záhadou.