Prezidentské volby 2023 na DeníkuPrezidentské volby 2023 na DeníkuZdroj: DeníkVšechny důležité informace o kandidátech na prezidenta, jejich profily, rozhovory s nimi, nejnovější data z průzkumů, a především výstupy z prezidentských soubojů Deníku. K tomu i něco z historie mužů (protože zatím si Češi ženu nikdy nezvolili) na Pražském hradě. To pro vás připravila redakce Deníku v prezidentském speciálu, který můžete od pondělka najít na www.denik.cz.

Prezidentský volební model Deníku, stav k 12. 12. 2022
Volební model Deníku: Babiš se ujímá vedení, Nerudová se dotahuje na Pavla

Projekt je laděný do komiksového designu a nabízí informace v několika sekcích, z nichž dvě jsou naprosto unikátní. Jednou z nich je Prezidentský souboj Deníku: několikatýdenní mapování kandidátů na prezidenta redaktorkou Kateřinou Perknerovou, jenž se nyní mění v živé diskuse s kandidáty. Druhou je Průzkum průzkumů, model prezidentských preferencí aneb Kdo má největší šanci dostat se na Hrad podle Deníku. Průzkum průzkumů srovnává výstupy všech agentur a dává větší sílu novějším datům.

Další rubriky zahrnují průběžně doplňovanou historii prezidentů, profily nynějších devíti kandidátů, zpravodajství a nechybí ani důležité informace, které k volbě potřebujete vědět. „Na speciálu pracuje celá redakce průběžně a budeme jej doplňovat a aktualizovat,“ slíbil šéfeditor Deníku a denik.cz Tomáš Herman.

Vše podstatné najdete rovnež na adrese www.denik.cz/volby.