Stoupající hvězda. Do širšího povědomí vstoupil rolí básníka Václava Bolemíra Nebeského v oceňované čtyřdílné minisérii České televize Božena. Teď můžeme herce Jana Nedbala vídat v další minisérii Matematika zločinu, v níž ztvárňuje Tomáše Tomana. Muže s pověstí rváče, který byl odsouzen na dvanáct a půl roku do vězení za to, že v nočním klubu během bitky údajně zabil jiného mladíka. Toman je přesvědčený o své nevině a hodlá se bránit všemi dostupnými právními prostředky.

„Nabídku na ztvárnění této úlohy jsem přijal bez jakéhokoli přemýšlení. Už jenom proto, že všechno, co točí režisér Peter Bebjak, je skvělé. Strašně si vážím toho, že mě obsazuje. Tohle je už náš pátý projekt. Vždycky když mi volá Peter, jde všechno stranou,“ říká Jan Nedbal.

Zdroj: DeníkVoda, základ života. Vodu je třeba hýčkat. Jakým způsobem se tak děje? Vybrali jsme pro vás několik příběhů z mnoha koutů republiky, abyste se podívali na to, že osud vody kolem nás není lidem lhostejný. Právě práce těchto a mnoha dalších lidí totiž zajišťuje, že když doma otočíte kohoutkem, vyteče voda, která je pitná, nezávadná, čistá. Pořád to vnímáme jako samozřejmost. Ale tou to ani náhodou není.

Kočičí láska. A V Čechách vlastní kočku zhruba třetina lidí. Za největší benefity soužití s ní považují Češi úlevu od stresu a uklidňující účinek mazlení se s nimi (74 %). Dalším plusem je každodenní kočičí společnost spojená se zábavou. To vyplývá z nedávného průzkumu, který vznikl pro značku Whiskas. 56 % dotázaných uvedlo, že soužití s kočkou je naučilo odpovědnosti a přineslo celkově vyšší spokojenost v životě. Jaká další zjištění přinesl unikátní průzkum? Čtěte další vydání magazínu Víkend.

Zahrádkáři Deníku. Jak dosáhnout co největší zeleniny? Překvapivý recept pochází zdaleka, ale vlastně je ryze český. Jde o kvasnicový životabudič, ve kterém je čerstvé droždí, cukr a mléko. Jak to funguje? Čtěte další díl úspěšného seriálu magazínu Víkend Zahradníci Deníku.