Většina lidí může vypadat stejně dobře jako Dana. Stačí, když budete dobře jíst, budete se hýbat a budete mít radost ze života. Tohle všechno má i vliv na to, jak budete prožívat období menopauzy. „Věřte mi, když žena zvládne i tuto etapu života, automaticky musí přijít pocit svobody a spousta věcí vám pak bude u zadele. Je to úžasná vstupenka do štěstí, kterou se řídím. Miluji život a dobré jídlo. Nedělám ze sebe popelnici a hýbu se,“ prozrazuje s velkým úsměvem Dana Škorpilová.

V období přechodu prochází organismus ženy velkými a nevratnými změnami:

Fitness trenérka je pro ženy velkou inspirací. Kromě toho, že na sociálních sítích radí, jak správně cvičit a jak jíst, nebojí se otevírat ani téma menopauzy. „Myslela jsem, že to, co dělám na Instagramu, dělám pro věkově jakoby souputnice. Ale zjistila jsem, že to není pravda a že mě sleduje spousta žen kolem čtyřicítky. Jsou to o dvacet let mladší ženy, které jdou do perimenopauzy, a dokonce jich je spousta, které kolem čtyřicítky zažívají menopauzu. Ty ženy mě sledují, protože o tom chtějí vědět víc, je to pořád strašně tabuizované téma. Žen po padesátce je padesát procent, takže se to týká poloviny lidstva a pořád se z toho dělá jakoby nic. Zlehčuje se to a mě to štve,“ říká blogerka Škorpilová.

Dokážete se svými blízkými hovořit o menopauze? Zapojte se do ankety Deníku:


Nahrává se anketa ...

V podcastu ještě uslyšíte, jak se z ředitelky zeměkoule, jak si Dana říkala, stala ze dne na den nezaměstnanou i to, proč ji nikde nechtěli. Kdy ji zaskočila menopauza a s čím vším se musela potýkat.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.

Partnerem tohoto dílu pořadu O životě zblízka s Bohumilou Čihákovou je Femarelle.cz.