Otázku, jak nepřibrat během menopauzy, si položí téměř každá žena. Kromě toho musí soupeřit s kolísavou náladou, špatným spánkem, návaly horka a psychickou nepohodou, což je samo o sobě značně vyčerpávající. Jak tedy změnit svoje návyky a přístup k vlastnímu tělu, aby se z jídla nestala nebezpečná ideologie? Nejen na tyto otázky nám bude odpovídat uznávaný výživový specialista Petr Havlíček, který pomáhá druhým už třicet let se zdravým životním stylem, jídelníčkem a hubnutím.

Změnami si ve zralém věku prochází i muži. A když jsem si u Patra Havlíčka sečetla čas strávený studiem a třicetiletou praxí v oboru výživy, došla jsem k číslu lehce přesahující padesátku. Na otázku, jestli má andropauzu již za sebou, Havlíček odpověděl: „Před několika lety jsme s mojí kamarádkou, známou psycholožkou a sexuoložkou paní docentkou Laurou Janáčkovou, natáčeli krátké video právě o andropauze u mužů, studoval jsem to a četl jsem si příznaky a říkal si: 'tohle mám, tohle mám taky a toto taky, sakra, já jsem v andropauze'. Takže dle všeho už ji mám za sebou.

close Petr Havlíček info Zdroj: Deník/Bohumila Čiháková zoom_in Petr Havlíček Ing. Petr Havlíček studoval na Vysoké škole zemědělské v Brně obor zootechnik. Učaroval ho sport a po studiích se zaměřil na výživu lidí.Následnou kariéru odstartoval jako výživový poradce vrcholových sportovců, pomáhal Tomáši Dvořákovi nebo Kateřině Neumannové.S Kateřinou Cajthamlovou byl odborným garantem a moderátorem úspěšného pořadu Jste to, co jíte. S Romanem Vaňkem dva roky natáčeli pořad Rozum v troubě.Vydal několik knižních bestsellerů.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.