Jako malá kapesné nedostávala. Snažila se ho získat sběrem starého papíru. „Měla jsem strašně hodnou babičku, ale zároveň velmi přísnou. Tenkrát v dobách mého dětství se nosil papír do sběru, ale ty peníze za něj jsem musela odevzdávat do takové kovové krabičky, ze které se nesměly brát peníze, a když, tak jenom ve výjimečných příležitostech. Mě to samozřejmě strašně štvalo, takže chodit s tím papírem do sběru pro mě bylo výchovně velmi demotivační. Toto jsou moje úplně nejranější vzpomínky na to, jak jsem přišla, nebo spíš nepřišla k penězům,“ vzpomíná byznysmenka Křížová.

Na to, jestli někdy zhřešila a peníze si s kasičky vzala, odpověděla: „Zhřešila (smích). Ale nepamatuji si, že bych si kdy něco z těch peněz koupila. Babička si prošla velmi těžké životní období. Zažila válku, potravinové lístky a podobně. K těm penězům měla úplně jiný vztah a tak to dnes chápu, ale tenkrát mi to přišlo nepochopitelné a musela jsem si ten vztah k penězům trošku poopravit, abych nezůstala zacyklená v této finanční výchově,“ uzavírá Křížová.

Dáváte svým dětem kapesné? Zapojte se do ankety Deníku:


Nahrává se anketa ...

V podcastu také uslyšíte, proč s dětmi o financích mluvit, jak vysoké kapesné by mělo být a kdy je začít dětem dávat, jak spořit a investovat, proč je bohatství pomíjivé, ale také to, jak Margareta Křížová vychovávala k financím svoje dvě děti, které dnes úspěšně podnikají.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.