Tvůrce kojících sloganů to vyjádřil stručně a jasně: Prsa jsou nejlepší. Tak proč máme tolik ambivalence ohledně kojení? Proč zápasíme s volbou, zda budu nebo nebudu kojit? Proč jsou kojící matky stále žádány, aby opustily restaurace, nebo jsou obtěžovány žádostmi, aby byly „diskrétnější“? Proč nesčetné množství zpráv, ale i lékařů, pediatrů a obezitologů podkopává kojení?

Nejen na tyto otázky odpovídala laktační poradkyně Radka Jakubová, která je zakladatelkou mamAkademie a poradkyní na Modrém koníkovi.

close Radka Jakubová info Zdroj: Deník/Bohumila Čiháková zoom_in Radka Jakubová Radka Jakubová pracuje v komerční sféře jako obchodní konzultantka a lektorka. Laktačním poradenstvím se zabývá již deset let. Má tři kluky, 12letého Filipa, 10letého Adama a občas na víkendy už dospělého Petra.„Zkušenost těhotenství a mateřství mě velmi inspirovala, rozšířila a obohatila pohled na svět. S dětmi zažívám pocit opravdového a nesdělitelného štěstí, které zná asi každá maminka. Na příchod svého prvního syna jsem se velmi pečlivě připravovala, načítala knihy, články, sledovala vzdělávací pořady… Jaké překvapení, že realita je občas výrazně odlišná, než se píše v literatuře? To mě přivedlo na nápad začít s praxí laktačního poradenství a založit mamAkademii, s cílem pomoci ženám s přípravou na dobu, která je čeká, a to především z praktického hlediska. Ve volném čase jsem instruktorka jógy,“ dodává Jakubová.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.