Zuzanu od pěti let zneužíval její nevlastní otec. Když vzdorovala, přišel krutý trest. V devíti letech ji otčím znásilnil. Byla svědkem znásilnění a vraždy teprve dvouletého dítěte. Sebepoškozovala se a několikrát chtěla spáchat sebevraždu. Jaké taktiky a výhružky ji umlčely, co by dnes udělala jinak a kde bere sílu žít dál? Nejen na tyto otázky mi odpovídala pedagožka z MŠ a přeživší Zuzana S., která o svém životě napsala knihu Hra na pavoučka a letos vyšlo pokračování s názvem Pavučina minulosti, ve které popisuje, jak bojovala a hledala uzdravení duše v terapeutické komunitě.

Další epizodu podcastu O životě zblízka si pusťte TADY:

„Vzniklo to nevinně. Pamatuji si, že to začalo, když jsme se lechtali, mazlili se. Otec říkal, že je to hra na pavoučka. Z mazlení a hry to pak přešlo k orálnímu sexu. Když mě uspokojoval, vlastně se mi to i líbilo, protože to lechtalo, ale nechápala jsem to, bylo to pro mě v tom věku rozporuplné. Pak chtěl totéž ode mě, říkal mi, abych si představovala, že lížu lízátko. Myslela jsem, že se pozvracím a udusím,“ začala vyprávět svůj brutální příběh Zuzana S.

Není to její skutečné jméno. To pravé si změnila, protože ji otčím pronásledoval i v dospělosti. Chtěla tím ochránit sebe, ale i svoje tři děti.

Se Zuzanou se osud nemazlil. Kromě otčíma ji v životě ublížila i vlastní matka. Vdala se a v manželství ji čekalo další kruté zjištění.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.