Jeden z archeologů novinářům ukázal ostatky sedících starověkých lidí zabalených do bavlněné látky, kteří byli svázaní provazy z lián. Mezi nimi byli podle všeho dva dospělí a šest dětí. Podle agentury Reuters se archeologové domnívají, že se toto naleziště pravděpodobně nachází na někdejším dětském hřbitově.

„Získáváme zpět tyto listy ztracené historie Limy, která je skryta jen pod kolejemi a ulicemi,“ okomentoval nález Jesus Bahamonde, archeolog společnosti Calidda, která v desetimilionovém městě distribuuje zemní plyn.

Jedno ze dvou údajných mimozemských těl, která veřejnosti představil novinář a ufolog Jaime Maussan
Těla mimozemšťanů v Mexiku? Je to podvod, chybí důkazy, reagují vědci

Výkopové práce firmy při rozšiřování systému plynovodů za posledních 19 let přinesly více než 1900 archeologických nálezů různého druhu, včetně mumií, keramiky a textilií, poznamenal Bahamonde.

Mnoho vrstev historie 

Někteří archeologové popisují hlavní město Peru jako cibuli s mnoha vrstvami historie, upozornila AP, která připomněla, že ve městě se nachází také přes 400 archeologických nalezišť, jimž se říká „huaca“, což jsou předincká obřadní místa.

Mexický ufolog ukázal světu údajná mimozemská těla. Ilustrační obrázek
Kdo neuvidí, neuvěří. Mexický ufolog ukázal těla údajných mimozemšťanů

Počet památek v regionu není překvapivý. Území, na kterém se dnes rozkládá Lima, více než 10 tisíc let obývaly předincké kultury, poté samotní Inkové a v 16. století tam přinesli španělští dobyvatelé koloniální kulturu.

V Peru se nachází rovněž slavná incká pevnost Machu Picchu, která je na seznamu světově chráněných památek UNESCO.