„Úspěch je pro mě už jen to, že jsem se dostala do soutěže. Z Olomouckého kraje jsme soutěžily jen dvě, a i kdyby jsem nebyla teď v Ostravě druhá, nevadilo by to. Samotný postup byl úspěch," nechala se slyšet Ivanka Hájková.

Ta společně se třemi studenty, dvěma děvčaty septimy a jedním studentem kvarty doslova rozbrečela porotu. Desetiminutové představení učitelky studenty a následně zážitky učitelky z pedagogické praxe, porotu rozesmály a skvělé výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Helenu líbal na koleno robustní císař Franc. Běžela Magda kaňonem, srazila banán ramenem. Ó slečno sejměte teď podkolenku. Franta cloumal branou jako atlet," zní pomůcky veselé chemikářky na zapamatování alkalických kovů, alkalických zemin, chalkogenů či halogenů, které Ivanka Hájková přednesla osmičlenné porotě, složené především z žen.

Druhé místo v regionálním kole, upomínkový dekret a hlavně slavnostní pozvání do Prahy, kde budou učitelé soutěžit o postup do finále, ve kterém se utká už jen šest učitelů symbolicky 28. března (Den učitelů) v Praze v hotelu Olšanka.

V čele porotců stane psychiatr Jan Cimický

Na semifinálové kolo mají studenti za úkol učitele vybavit třemi věcmi, které dokumentují jejich vzájemný vztah. V pražské porotě pak nezasednou samé ženy. Půjde totiž tak trochu o psychologickou sondu do duše učitele. V čele porotců bude stát psychiatr Jan Cimický.

Na semifinále vystoupí sama profesorka, tedy bez studentů, ale bez jejich pomoci se přesto neobejde.

„Jsem zvědavá, jak to bude probíhat, ještě jsem se nedomlouvala se studenty, když jsou jarní prázdniny, ani se tedy nijak nepřipravujeme, ale jsem na to moc zvědavá," informovala Ivanka Hájková.

„Semifinále bude pro pedagogy i setkáním se zajímavou a populární osobností. Navíc pan Cimický pokaždé připraví i malý test, který jim prozradí něco o jejich osobnosti," píše na stránkách Zlatého Ámose zakladatel soutěže Slávek Hrzal. 

SOUVISEJÍCÍ: Chemikářka Ivanka Hájková zabojuje o Zlatého Ámose