„Po neúspěšných vyjednáváních na jaře tohoto roku se město rozhodlo opět vydat záměr na pronájem bývalého Café baru. Dlouhodobě má o prostory zájem Hranická rozvojová agentura, v současnosti je zde i druhý zájemce. Podrobnosti zatím odhalovat nemůžu, obě instituce by zde ale provozovaly kavárenské zařízení," popsal situaci mluvčí radnice Petr Bakovský.

Rada města by podle něj o budoucnosti kavárny měla rozhodovat na konci ledna nebo začátkem února, případní další zájemci tak mají ještě čas se přihlásit. Cena za nájem bez elektřiny a vody činila před rokem přibližně 21 tisíc korun měsíčně, nyní město zlevnilo na 14 tisíc korun.

Plány? Informační centrum, kavárna i půjčovna kol

Plány Hranické rozvojové agentury upřesnila její ředitelka Michaela Škrobánková.

„Zareagovali jsme i na druhý záměr města a nyní čekáme na zasedání rady. Do bývalého Café baru bysme rádi přestěhovali Městské informační centrum, neboť jeho prostory pod knihovnou jsou neutěšené a malé. Tím bychom pomohli i městu. Dále by zde fungovala internetová kavárna, půjčovna kol a zároveň i prodejna regionálních produktů," vysvětlila ředitelka.

Podle mluvčího radnice má i druhý zájemce v plánu provozovat na zámku kavárenské služby. V tomto případě by se však mělo jednat o více specifický projekt, který by byl zaměřen třeba i na matky s dětmi.

Oblíbený Café bar, ve kterém se konala také řada společenských akcí, přestal fungovat v roce 2011. Jeho majitelka dala přednost rodině, výše nájemného však prý na ukončení činnosti neměla vliv.

Vít Vrbka