Na Jesenicku registrace zájemců o aukci energií startuje už toto pondělí. „Celý proces spouštíme šestnáctého září v budově IPOS v Jeseníku," řekl Oldřich Janků z firmy eCENTRE, která aukce organizuje.

Jakým způsobem lidé na výdajích za elektřinu či plyn ušetří? Do aukce se hlásí velké množství domácností či podnikatelů. Celkový objem energií je pro dodavatele tak zajímavý, že jsou ochotni jít s cenou dolů. Organizátor aukce pak vybere dodavatele s nejnižší cenou.

Soutěží se neregulovaná složka ceny energií, úspory se pohybují kolem třiceti procent. Za službu lidé nic neplatí.

Každé pondělí a čtvrtek až do konce září od 13 do 17 hodin budou v budově IPOS v Jeseníku lidem k dispozici odborníci, kteří jim poradí a budou od nich sbírat podklady.

Zájemci o aukci musí přinést kopii smlouvy na energie, kopii ročního vyúčtování, spojovací číslo SIPO nebo číslo bankovního účtu kvůli platbě záloh. „Jestliže vše termínově zvládneme, aukce by měla proběhnout na konci října," řekl Janků.

Aukce na stejném principu budou moci využít i obyvatelé Jindřichova. Organizuje ji šumperská firma Český projekt. Kontaktní místo v zasedací místnosti obecního úřadu bude otevřené 23., 25. a 30. září vždy od 14 do 17 hodin.