Během 7. a 8. května se na podiu vystřídají například kapely Umakart, Vltava i američtí punkeři Rat City Riot a pořadatelé slibují, že své si zde najde opravdu každý.

Majáles Univerzity Palackého 2013„Nechceme pořádat akci pouze pro studenty, programem cílíme i na rodiny s dětmi a obecně na veřejnost. Hudební program proběhne na pódiích na nádvoří Zbrojnice a v areálu Korunní pevnůstky, afterparty s živou i reprodukovanou hudbou pak v olomouckých klubech," přiblížil hlavní koordinátor oslav Ondřej Martínek.

Úterní scéna na Zbrojnici bude patřit mimo jiné neofolkařům Jananas, populární Vltavě nebo slovenským Lavagance.

„Pevnůstka bude po oba dva dny zaměřená rockověji – vystoupí zde Staré pušky, Sunset Trail, američtí punkeři Rat City Riot, ale také cenami ověnčený Umakart,"  vyjmenoval Martínek.

Během Majálesu zahraje třicítka kapel zastupující snad všechny žánry a nebude chybět ani alternativní scéna.

Program v letňáku i na Biskupském náměstí

Na své si přijdou také milovníci divadla či filmu, pro které je připraven areál Letního kina Olomouc.

Své šapitó s dramatickým a improvizačním uměním zde postaví Divadlo Konvikt.

Významnou lokací úterního majálesového dění bude i Biskupské náměstí a Wurmova ulice, kde se rozprostřou stánky s prezentacemi studentských organizací i dočasné obchůdky s výrobky tvořivých studentů univerzity.

Lecčemu novému se zájemci naučí na workshopech pořádaných v komunitním centru W7 ve Wurmově ulici a areálu Letního kina, kde se bude ve večerních hodinách promítat klasická česká veselohra Limonádový Joe.

Korunovace krále a průvod v maskách

Úterní program propukne ve 13 hodin na Horním náměstí, kde bude na balkoně radnice korunován král majálesu a následně vyjde za doprovodu hudebníků a divadelníků průvod v maskách směrem ke Zbrojnici.

„Jméno krále zatím neprozradíme, ale je to člověk, který se zasloužil o rozvoj univerzity jako nikdo jiný," napověděl Martínek.

Středeční program Majálesu se soustředí především do areálu Korunní pevnůstky, kde vystoupí například kapely Umakart nebo Bujabéza.

Návštěvníci budou moci nahlédnout i pod pokličku univerzitní vědy a výzkumu a děti jistě ocení také polní nemocnici pro medvídky a další doprovodný program.

Oslava jara a studentského života o sobě dává vědět již nyní.

Mladí lidé do 26 let s prstem na fotospoušti se mohou do 25. dubna zúčastnit majálesové soutěže o fotografický software a další hodnotné ceny. Tématem fotografií je Ulice v čase.

Olomoucký Majáles 2013 - PODROBNÝ PROGRAM ZDE